Radyo TimeRadyo Time

Başkan Yücel Nabız’a konuk oldu

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, ATV’de yayınlanan Ülkü Arslan’ın hazırlayıp sunduğu, Nabız programına konuk oldu. Başkan Yücel programda görevde olduğu 3 buçuk yıllık icraatlarını anlattı. Yücel, Büyükşehir Yasasından da dert yandı.
Bu haber 313 kere okunmuş.13 Ekim 2017, Cuma - 14:38

 10. yılını kutlayan Nabız programında Başkan Yücel, göreve geldiği 3.5 yıllık süreçteki yatırım ve hizmetlerini ATV ekranlarından vatandaşlarla paylaştı.

 Başkan Yücel, programın başında Alanya’nın 37 yıllık hayali olan Teleferik Projesini nasıl hayata geçirdiğini anlattı. Başkan Yücel, Alanya Belediyesi olarak kırsala yapılan yatırımlar hakkında da konuştu.

 Başkan Yücel, programın ortalarında belediyenin hayata geçirdiği çok sayıda proje hakkında bilgiler verdi.

 Büyükşehirin uygulamalarından dert yanan Başkan Yücel, çöp tartışmalarına son noktayı koydu. Yücel, “Büyükşehir Belediye Başkanımız çöpü Antalya’ya götüreceğiz diye bir ihale yaptı, biliyorsunuz. 6 aylık süre için verilen fiyat teklifi 12 milyon+KDV idi, yıllık olsa 24 milyon+KDV yapar. Ne kadar büyük bir paradan bahsediyoruz görüyorsunuz. Alanya belediyesi olarak hiçbir şey yapmasa bile büyükşehiri sadece senelik 30 milyon liralık çöp parasından kurtarıyoruz. Alanya Belediyesi’nin ne kadar zor şartlarda yaşadığını, kimlerin ne kadar yükünü aldığını herkesin önüne koymak istiyorum” dedi.

 Tabela vergilerinde yaşanan krizlede ilgili konuşan Başkan Yücel, “Biz 15 gündür neyin kavgasını veriyoruz, biliyor musunuz? Batı bölgesinden Okurcalar’dan başlayıp Demirtaş’ın sonuna kadar karayollarının refüsünü peyzajını bakımını biz yapıyoruz. Karayollarında olmasına rağmen alt geçitleri, temizliğini her şeyini biz yapıyoruz. Şimdi biz son 15 gündür Okurcalar'dan başlayan tabela vergisini kim alacak onun kavgasını ediyoruz. 3 yıldır Alanya Belediyesi alıyordu. Senelik 700-800.000 liralık bir geliri vardı. Şimdi Büyükşehir bunu almaya çalışıyor. Günde 200 kez telefonun çalıyorsa, yüzde ellisi bu konu ile ilgili. Otelcisi, turizmcisi, esnafı başkanım bu parayı biz size mi, büyükşehire mi ödeyeceğiz diye soruyorlar” dedi.

 Tabela vergilerine göz diken büyükşehire isyan eden Başkan Yücel, “Böyle bir uygulama olamaz artık, yeter. Ben bunda yokum. Bunu kabul etmiyorum. Yüksek sesle bağıracağım artık” dedi.

-Haberin videosu için tıklayın! 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 1 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Cumhurbaşkanı kim olsun?
 
haber yazılımı: buki