Radyo TimeRadyo Time

Başkan Yücel oda başkanlarıyla buluştu

Hasanağalar Konağı’nda esnaf oda başkanlarıyla bir araya gelen Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, sezon değerlendirmesi yaptı ve esnaflara da uyarılarda bulundu.
Bu haber 225 kere okunmuş.10 Mayıs 2019, Cuma - 11:35

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya’da hizmet veren esnaf odalarının başkanlarını, belediye meclis üyesi ve ilgili komisyon temsilcileri ile birim amirlerinin de bulunduğu bir toplantıda ağırlayarak sezona ilişkin soru, sorun ve önerilerini dinledi. Hasanağlar Konağı’nda gerçekleşen program ile yaz turizm sezonunun başında alınması gereken önlemler ve sezonu daha iyi noktalara getirecek fikirler masaya yatırıldı. Oda başkanlarına üyelerine iletmeleri konusunda etiket, 80 santim kuralı, çığırtkanlık ve hanutçuluk gibi konuları tekrar hatırlatan Başkan Yücel, “Biz müsamaha gösterdikçe istismar da artıyor. Sezon boyunca denetimlerimiz devam edecek. Zabıta ekiplerimiz polis ekipleriyle birlikte çalışmalarını sürdürüyor. Alnının teriyle emeğini vererek ekmeğinin peşinde hakkıyla koşan herkesin arkasındayız. Ama kaçağın hiçbirisine müsaade etmeyeceğiz. Sezonda, en çok iş yapacakları dönemde esnaflarımızı çeşitli cezalara maruz bırakmak istemiyoruz. Bu nedenle esnaflarımız lütfen kurallara uysunlar, kuralların dışına çıkmasınlar. Aksi takdirde ceza kaçınılmaz olacak” dedi.

Sahil büfelerinde yaşanan sorunlara da değinen Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Sahil büfelerindeki usulsüzlüklerin de önüne geçeceğiz. Halen daha bize sahil büfelerinin sabaha kadar hizmet verdiği, kimisinin de amacı dışına çıkarak adeta bir restoran, gece kulübü olarak çalıştığı yönünde şikayet geliyor. Bunlara da asla müsaade etmeyeceğiz. Tüm büfeler tek tip olacak, gerekirse yıkacağız öyle düzene sokacağız. Haftada sadece bir gün büfeler geç saate kadar açık kalabilecek o da özel programları olur, misafirleri gelir onun için. Bu gerekçe dışında tüm büfeler aynı saatte açılıp aynı saatte kapanacak ve tek tip hizmet verecek” diye konuştu. Başkan Yücel, “Alanya'nın sahip olduğu ve korunması gereken değerleri var. Alanya’yı daha iyi yapmak için sadece kamu kurum ve kuruluşlarının değil, vatandaşların topyekun birlikte hareket etmesi, elini taşın altına birlikte koyması gerekiyor. Bu anlamda esnaflarımıza anlayışları için teşekkür ediyorum ve daha özverili davranmalarını rica ediyorum” ifadelerini kullandı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 1 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki