Radyo TimeRadyo Time

Başkan Yücel öğrencilerle Güneş Enerji Santralini konuştu

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Eko Okul Programı kapsamında kendisi ile röportaj yapmak isteyen Hacıkura İlkokulu’nu ziyaret ederek keyifli bir röportaj gerçekleştirdi.
Bu haber 265 kere okunmuş.24 Aralık 2018, Pazartesi - 15:46

 Hacıkura İlkokulu Öğrencileri ile yenilenebilir enerji kaynakları üzerine bir söyleşi gerçekleştiren Adem Murat Yücel öğrencilerin sorularını da yanıtladı. 

 Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Eko Okul Programı kapsamında 2. yıllarında ‘’Enerji’’ konu başlığını işleyen Hacıkura İlkokulu’na Belediye Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Sevda Erdoğmuş ve teknik ekibi ile yaptığı ziyarette çevre üzerine keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi. Öğrencilerin sorularını da yanıtlayan Başkan Yücel, çevreci belediye anlayışı ile yürütülen çalışmalar hakkında öğrencilere bilgi verdi.
Söyleşide Alanya'nın çevre konulu çalışmalarına değinen Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, çevreci belediye anlayışı ile yürütülen her türlü projeden Alanya ortak paydasında tüm imkanların seferber edileceğini söyledi. En büyük yatırımın eğitime ile çevreye olduğunu ve bunu çok önemsediklerini, belirten Başkan Yücel, çevre koruma faaliyetlerinde başarılı bir şekilde çalışıldığını belirtti. 

 Hacıkura Okul Müdürü ve eko okul öğretmenlerinin bulunduğu söyleşi de öğrenciler enerji ile proje taleplerini ilettiler ve kendilerinin yaptığı enerji alanındaki çalışmalar hakkında bilgi verdiler 

 Alanya’da 21 adet okul ile 2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılında 21 adet okulda TURÇEV tarafından koordine edilen “Eko-Okul’’ programı uygulanmaya devam ediyor.

 Alanya Belediyesinin çevreye duyarlı pek çok çalışmasının geleceğimiz için çok önemli olduğunu ve Eko Okul Programına katılan öğrencilerimizi çok önemsediğini söyleyen Belediye Başkanı Alanya Belediyesi Güneş Enerji Santrallerinde uygulamada eğitimin devam etmesi önerisinde bulundu.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 4 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki