Radyo TimeRadyo Time

Başkan Yücel’den yeni yılın ilk müjdesi

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel Konaklı Mahallesine söz verdiği Kültür Merkezi ve Düğün Salonu projesini hayata geçiriyor. Ketir Mevkinde her türlü kültürel aktiviteler için çok amaçlı olarak tasarlanan Kültür Merkezi Projesi ihale aşamasına geldi.
Bu haber 298 kere okunmuş.02 Ocak 2019, Çarşamba - 12:45

 Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in en önemli projelerinden birisi olan Konaklı Kültür Merkezi projesi hayata geçiriliyor. Ketir Mevkinde her türlü kültürel aktiviteler için çok amaçlı bir kültür merkezi projesi tasarlandı.

 Yemekli düğün, nişan, toplantı, konser, eğitim çalışmaları türü tüm aktivitelerin yapılabileceği 1200 kişilik ana salondan oluşan merkezde,  ayrıca daha küçük toplantı salonu ve kütüphane yer alıyor. 

 Proje hakkında bilgi veren Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Konaklı Kültür Merkezini diğerlerinden ayıran en önemli özelliğin, büyük dış mekan imkanıyla Alanya'nın geleneksel Eşgilik Düğün Konseptini de içermesi olduğunu söyledi Başkan Yücel, “Ana salon dışında,  yarı açık bay bayan ayrı oturma yerlerinde ve bahçede düğün ve her türlü toplantı yapılabilecek ve yemek yenebilecektir. Ana binadaki mutfak, tuvaletler, mescitler ve hazırlık odaları, dışarıda yapılacak her türlü aktiviteye de hizmet verebilecektir” dedi. 

 Bahçede çocuk oyun alanının da yer alacağını belirten Başkan Yücel, “Bodrum katta ve alanın girişinde otopark ihtiyacı karşılanacaktır. Alanya'nın en önemli mahallelerinden biri olan Konaklı'ya şanına yakışır bir şekilde hem düğün salonu hem de kültür merkezi gibi hizmet verecek dev bir sosyal tesis kazandırıyoruz. Projesini ihale aşamasına getirdik, inşallah kısa süre sonra Konaklı Kültür Merkezi'nin de temelini hep birlikte atacağız. Konaklı ve bölge halkımıza şimdiden hayırlı olsun” diye konuştu.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 4 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki