Radyo TimeRadyo Time

Başvuru için son gün 20 Ekim

Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nuri Demir, imalatçı firmalara verilecek olan KOSGEB desteğine ilişkin açıklamalarda bulundu.
Bu haber 167 kere okunmuş.24 Eylül 2017, Pazar - 16:54

 ALESO Başkanı Nuri Demir, KOSGEB desteğine ilişkin yaptığı açıklamada; “Nace Rev. 2 başlığı altında faaliyet gösteren imalatçı kobilere KOSGEB aracılığı ile Kobi Gelişim Destek Programı’nın yeni proje çağrısı kapsamında, imalatçı işletmelere, üst limitleri 300.000 lira geri ödemesiz, 700.000 lira faizsiz geri ödemeli olmak üzere toplam 1 milyon lira destek verilecek" dedi.

 İmalat sanayi sektörüne yönelik "Üretim ve ihracatta teknoloji seviyesi yüksek, katma değerli ürünlerin ve kobi’lerin payının arttırılması" başlığında proje teklif çağrısı hazırlanmış ve detay bilgiler www.kosgeb.gov.tr internet adresinde yayınlanmıştır. Buna göre:

-Nace Rev. 2 imalat başlığı altında faaliyet gösteren ve kobi tanımına uyan işletmeler Kobigel Proje Başvuru Formu ile başvuru yapabilecek.

-Başvuru başlangıç tarihi 11 Eylül 2017, bitiş tarihi 20 Ekim 2017 tarihi saat 23.59. Üretim ve ihracatta teknoloji seviyesi yüksek, katma değerli ürünlerin ve kobilerin payının artırılması" başlıklı çağrı altında 8 ayrı konudan birisi seçilerek hedef- faaliyet ilişkisi kurgulanarak proje sunulacak.

-Proje başına sağlanacak destek üst limiti 300.000 TL. hibe 700.000 TL. Faizsiz geri ödemeli destek şeklinde olup destek oram % 60'dır.

-Makine - teçhizat yatırımı, yeni personel istihdamı, yazılım alımı, hizmet alımı konulan proje faaliyet giderleri olarak talep edilebilecek.

 Daha detaylı bilgi ile başvuru ve uygulama kılavuzu KOSGEB’in internet sitesinde bulunmaktadır” ifadlerine yer verdi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 10 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki