Radyo TimeRadyo Time

Belediye asfaltta rekor kırıyor

2014 yerel seçimlerinde Alanya Belediye Başkanı seçilen Adem Murat Yücel, köy ve yaylalara yaptığı dev hizmetlerle vatandaşın gönlünde taht kurdu. Alanya köy ve yaylaları ilk kez belediyeden hizmet almanın sevincini yaşadı.
Bu haber 168 kere okunmuş.07 Eylül 2017, Perşembe - 14:09

 Başkan Yücel, göreve geldiği 2014 Mart ayından 2017 Mart ayına kadar olan 3 yıllık süreçte Alanya'da 385 kilometre sathi kaplama asfalt, 112 kilometre sıcak asfalt dökerken 126 kilometrede yeni yol açtı.

 Başkan Yücel, 2017 Mart ayından bugüne kadar yani 6 aylık süreçte yaylara hizmet götürebilmek için 3 ayrı şantiye kurdu. Son 6 ayda 105 kilometre sathi kaplama asfalt döken döktü. Ekim ayının sonuna kadar 175 km daha asfalt yapmayı planlayan Yücel, neredeyse yoğun kış aylarında bile yaylalara ulaşımı sağlamayı hedefliyor.

 Gökbel, Gören, Kadıyakası, Gödüre, Tokar, Çayarası gibi yaylalarda devam eden belediye çalışmalarını beraberinde Alanya Belediyesi Merkez Çavuşu Ali İçağası ile birlikte yerinde denetleyen Alanya Belediyesi Fen İşleri Müdürü Özgür Karamut, Gökbel, Sömüçimen ve Sarımut Şantiyelerinde 100 kişilik ekiple 6 büyük tonajlı yük kamyonu, 4 silinir, 4 greyder, 2 distribütör, 14 kamyon, 3 arazöz ile hizmet verdiklerini söyledi.

 Yaylalarda devam eden çalışmalar hakkında bilgi veren Karamut, Gökbel, Kadıyakası, Gören Yaylalarını birbirine bağlayan grup yoluna 5 kilometre asfalt çalışması dökeceklerinin çalışmaların birkaç gün içinde başlayacağını söyledi. Kocaoğlanlı Yaylası'nın yolunu da yapacaklarını söyleyen Karamut, hedeflerinin Ekim ayının sonuna kadar yayla yolları çalışmalarını tamamlamak olduğunu söyledi.

 Yaylalara yapılan yolları sağlam bir alt yapı üzerine yaptıklarını dile getiren Karamut, "Yaylalarımızda kış mevsiminde aşırı kar yağışı alıyor. Zor doğa koşullarına dayanıklı alt yapısı sağlam yollar yapıyoruz. Yapmış olduğumuz yollar uzun yıllar vatandaşımıza kesintisiz ulaşım sağlayacak" diye konuştu.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 1 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki