Radyo TimeRadyo Time

Belediye Başkanı Yücel vatandaşların 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayarak, vatandaşların Zafer Bayramı’nı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü’nü kutladı.
Bu haber 324 kere okunmuş.29 Ağustos 2018, Çarşamba - 12:18

 Başkan Yücel, “Türk Milletinin Bağımsızlık Savaşını  zaferle taçlandıran ve milletimizin yenilmezliğini dünyaya haykıran 30 Ağustos’un Başkomutanı Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.

 Türk Milletinin bağımsızlık inancı ve vatan sevgisinin önünde hiçbir gücün duramayacağını belirten Başkan Yücel mesajında şu ifadelere yer verdi:

“30 Ağustos 1922’de Başkumandanlık Meydan Muharebesi’nde kazanılan bu zafer, Yeni Türk Devletinin diplomatik ve siyasi alanda elde edeceği büyük başarıların temelini teşkil etmiştir. Dumlupınar’da yapılan Büyük Taarruz’la Anadolu topraklarında devam eden işgaller son bulmuş, büyük mücadele 30 Ağustos Zaferi’yle taçlanmıştır. Türk Milleti, bağımsızlığından asla ödün vermeyeceğini var gücüyle tüm dünyaya haykırmıştır. Gazi Mustafa Kemal’in başkumandanlığındaki ordumuz, yaşadığı açlık, cephane sıkıntısı ve her türlü zorluğa rağmen azim ve inançla bu meydan muharebesini kazanmış, adını tarihe yazdırmıştır. 30 Ağustos, tarihi şanlı zaferlerle dolu aziz milletimizin vatanımızı milletimizi yok etmeye çalışanlara karşı verdiği inanılmaz mücadelenin altına atılan imzadır. Bu mukaddes vatanı bize emanet eden atalarımızın onurlu mücadelesine sonsuza kadar sahip çıkacağımızı tüm dünyaya ilan ediyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96. yıl dönümünü ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü’nü kutluyor; Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere bu vatan için canını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum”

 Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96. yıl dönümü için hazırlanan kutlama programı ve Koray Avcı Konserine tüm vatandaşları davet etti. Zafer Bayramını tüm yurtta olduğu gibi Alanya’da da yarın çeşitli etkinliklerle kutlayacaklarını hatırlatan Belediye Başkanı Yücel, “Saat 19.30’da Atatürk Anıtı önünde buluştuktan sonra saat 20.00’de Fener Alayımız başlayacaktır. Saat 21.00’de Belediye arkasında başlayacak kutlama programının ardından ise saat 21.30’da Ünlü Sanatçımız Koray Avcı sahne alacaktır. Kutlama programımıza tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum” dedi. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 1 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki