Radyo TimeRadyo Time

Belediye Meclisi toplandı

Alanya Belediye Meclisi’nin 2018 Yılı Mayıs Ayı Oturumu, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in başkanlığında Alanya Belediye Meclis Salonu’nda yapıldı.
Bu haber 646 kere okunmuş.08 Mayıs 2018, Salı - 13:48

 Oturuma, Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Ahmet Büküş, Şükrü Cimrin, Kerim Başkaptan, Alper Birer ve Mehmet Şenli, Cumhuriyet Halk Partisi’nden Erkan Demirci ve Mustafa Aras, Milliyetçi Hareket Partisi’nden ise Kerim Aydoğan mazeretli olarak katılmadı. 

 Milletvekili aday adayı olmak üzere meclis üyeliğinden istifa eden CHP’li Gökhan Sipahioğlu’nun yerine Hüseyin Yaman, MHP’li Abdullah Öztürk’ün yerine Emine Hacıgökmen Çalış da meclise katıldı. 

 Oturum öncesi söz alan grup sözcüleri, geride kalan 1 Mayıs İşçi Bayramı’na ilişkin dileklerini ileterek, ilerleyen günlerde icra edilecek 13 Mayıs Anneler Günü, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’na ilişkin dileklerini ilettiler. Ardından konuşan Başkan Yücel de grup sözcülerine dilek ve temennilerinden dolayı teşekkür ederek, bu ay içerisinde icra edilmeye başlanacak Ramazan Ayına ilişkin de bilgiler verdi. 

 Yapılan konuşmaların ardından gündem maddelerine geçildi. İlk madde, milletvekilliği adaylığı için Alanya Belediye Meclis Üyeliği görevinden ve encümen üyeliğinden istifa eden Abdullah Öztürk’ün yerine encümende yer alacak isim için gizli oylama yapıldı. MHP’nin bu konum için önerdiği Fahri Baysal, üç gruptan da ‘Olur’ aldı. Yine de tüzük gereği oylama gizli oyla yapıldı. Bir diğer istifa eden meclis üyesi CHP'li Gökhan Sipahioğlu'ndan boşalan Alanya Belediyesi İmar Komisyonu'na ise yerine meclise giren Hüseyin Yaman getirildi. Ardından ise Alanya Belediyesi’nin Toslak Mahallesi’nde kurduğu Güneş Enerji Santrali  ve Beton Santrali yapımında kullanılacak 25.000.000 TL kredi için Başkan Yücel’e yetki verilmesi konusu oy birliği ile kabul edildi. 

 Kalan gündem maddeleri de okunup oylandıktan sonra dilek ve temennilere geçildi. Bu bölümde söz alan olmayınca oturum sona erdi.

-Haberin videosu için tıklayın! 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 10 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki