Radyo TimeRadyo Time

Belediye Meclisi’nde önemli kararlar alındı

Alanya Belediyesi’nin Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı, bugün gerçekleşti. Toplantıda Cumhuriyet Halk Partili Meclis Üyeleri tarafından Turizm Araştırma Komisyonu oluşturulması teklifi tartışmalara neden oldu.
Bu haber 199 kere okunmuş.05 Eylül 2017, Salı - 13:41

 Her ayın ilk haftası Salı günü yapılan Alanya Belediye Meclis Toplantısı bugün gerçekleşti.

 Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel başkanlığında başlayan meclis toplantısında gündeme dair önemli konular masaya yatırıldı.

 Başkan Yücel, ilk olarak belediye faaliyetleri hakkında meclis üyelerine bilgiler verdi. Başkan Yücel, daha sonra oturumu başlatmadan önce Ak Parti ve CHP’li Grup Sözcülerine söz verdi. Mecliste CHP’li Meclis Üyeleri tarafından geçtiğimiz aylarda Sugözü Mahalesi’nin Fenerbahçe Mahallesi olarak değiştirilmesi talebi tartışmalara neden oldu. Sugözü Mahalle Muhtarı, CHP’li Belediye Meclis Üyelerinin aksine ismin değişmesine karşı çıktı. Muhtarı dinleyen CHP’liler meclise verdikleri önergenin tekrar kendilerine iade edilmesini istediler. Mahallenin adı Sugözü Mahallesi olarak oy birliği ile karara bağlandı.

 Mecliste tartışılan bir diğer konu ise yine CHP Grubu adına meclise sunulan Turizm Araştırma Komisyonu oluşturulması oldu. Meclis üyeleri oluşturulacak araştırma komisyonu ile ilgili düşüncelerini paylaştılar. Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, oluşturulacak komisyona fahri başkanlık yapacağını söyledi. Meclis gündem dışı konuşmaların ardından sona erdi.

-Haberin videosu için tıklayın! 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 1 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki