Radyo TimeRadyo Time

Belediye’nin diyetisyenlik hizmetleriyle Alanya sağlıklı besleniyor

Alanya Belediye’sinin “Herkes İçin Diyet, Herkes İçin Sağlık” sloganıyla 3.5 yıl önce başlattığı ücretsiz diyetisyenlik hizmetlerinden 7.112 vatandaş faydalanırken, 13.023 öğrenciye de sağlıklı beslenme semineri verildi.
Bu haber 287 kere okunmuş.12 Nisan 2018, Perşembe - 17:52

 Alanya Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde Tosmur Ek Hizmet Binası’nda bulunan Beslenme Eğitimi ve Diyetisyenlik Hizmeti’nden yararlanan vatandaşlar, sağlıklı beslenme programları sayesinde fazla kilolarından kurtulurken,dengeli ve sağlıklı beslenme şekillerini de öğrenerek tekrar kilo alma riskinden kurtuluyor.

 2014 Aralık ayında “Herkes İçin Sağlık,Herkes İçin Diyet” sloganıyla başlatılan diyetisyenlik hizmetleriyle ilgili Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, amaçlarının vatandaşları sağlıklı beslenme konusunda bilinçlendirmek ve bunu bir yaşam şekli haline getirmelerine yardımcı olmak olduğunu söyledi.

 Başkan Yücel, “Alanya Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüz bünyesinde yaklaşık 3.5 yıl önce başlattığımızdiyetisyenlik hizmetlerimiz başarıyla devam ediyor. Bu süreçte 7 bin 112 vatandaşımıza 13.488 seans sağlıklı beslenme ve diyet konusunda eğitim verdik.Verdiğimiz hizmetlerle dünyanın en büyük sağlık sorunu olan obeziteyle savaşmak istiyoruz.” dedi.

  “Gençlerimizi obeziteden korumak için devlete bağlı anaokulundan liseye kadar tüm okullarımızda öğrencilerimiz için sağlıklı beslenme seminerleri düzenliyoruz diyen Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, proje başladığından beri 13.023 öğrenciye seminer verdiklerini ifade etti.

 Başkan Yücel, görsel öğelerle de desteklenen eğitimlerle, sağlıklı nesillerin yetiştirilmesini hedeflediklerini söyledi. Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Eğitimlerimizle kilo alma korkusu veya kaslı bir vücuda sahip olma isteğiyle bilinçsiz yapılan dengesiz ve düşük kalorili diyet uygulamaları, fastfoodlar ve hazır gıda tüketimi sıklığının artması gibi pek çok konuda öğrencilerimizi bilgi kirliliğinden kurtarıyoruz” dedi.

 Alanya Belediyesi’nin ücretsiz diyetisyenlik hizmetinden Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi’ne kayıtlı vatandaşların yanı sıra şehirde yaşayan engelli bireyler de yararlanabiliyor. Bugüne kadar bu hizmetten faydalanan birçok engelli birey, fazla kilolarından kurtularak daha rahat hareket edebilme şansı yakaladı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 6 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki