Radyo TimeRadyo Time

“Benim rantla işim olmaz”

Alanya Şoförler Odası Başkanı Ali Akkaya, son günlerde basında çıkan dedikodularla ilgili açıklama yaptı.
Bu haber 318 kere okunmuş.15 Haziran 2017, Perşembe - 13:22

 Alanya Şoförler Odası Başkanı Ali Akkaya, son günlerde hakkında çıkan iddialara yanıt verdi. Akkaya, “Yaptığı açıklamada ilçemize plaka tahdidi getireli 21-22 sene olmuştur. İlçemizde 21-22 sene önce turizme yönelik, diskolar, restoranlar vb. tüm işletmeler merkezde yer alırken, beldeler ise gelişmemiş durumda idi. Daha sonraki yıllarda beldelerin gelişmesiyle birlikte, odamız her daim merkezde. Zaten yoğun olan taksi sayısın beldelere gitmesini şehir içerisindeki taksi yoğunluğunun azaltılmasını desteklemiştir” dedi.

 Akkaya, “Bu çerçevede şehir merkezinden beldelere; Okurcalar Taksi’ye sonradan 11 araç ilave, İncekum Taksi tamamı sonradan (yeni durak açımı), Avsallar Taksi sonradan 6 araç ilave, Türkler Taksi sonradan 1+1 olmak üzere duraktaki araç sayısı kadar, Cikcilli Taksi tamamı sonradan (yeni durak açımı), Olive City Taksi tamamı sonradan (yeni durak açımı), Tosmur Taksi 5 araç ilave, Kargıcak Taksi tamamı sonradan (yeni durak açımı) olmak üzere 100’e yakın taksi şehir merkezinden beldelere aktarılmıştır” dedi.

 Akkaya hakkındaki iddiaların asılsız olduğunu söyleyerek şu ifadeleri kullandı; “Şahsım olarak beldelere yaklaşık 100 civarında taksi aktarılmasında oda başkanı olarak imzam bulunmaktadır. Beldelere giden araç sahiplerinden hiçbirisi çıkıp, ‘Ali Akkaya’ya 50 kuruş para verdim’ veya ‘Ali Akkaya 50 kuruş rant elde etti’ diyemez. Ben de zihniyet olarak aynı zihniyette olsaydım, açıkça söyleyeyim; taksi plaka tahdidinde 4-5 tane 131 Şahin araba alır plaka tahdidine de sokardım. Veya belde belediyeler kapanmadan çok samimi olduğum belde belediye başkanlarına rica etsem yazı alır, C plakası olarak sonrada rant elde ederdim. Ama Allah’a şükür bunların hiçbirini yapmadım”

-Haberin videosu için tıklayın! 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 9 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki