Radyo TimeRadyo Time

Berat Kandili dualarla idrak edildi

Her yıl gelişiyle pek çok güzelliğin yaşandığı rahmet, mağfiret ve arınma mevsimi Ramazan-ı Şerifin habercisi olan “Berat Kandili” tüm yurtta olduğu gibi Alanya’da da coşkuyla idrak edildi.
Bu haber 319 kere okunmuş.20 Nisan 2019, Cumartesi - 12:21

Berat Kandili dolayısıyla Alanya Müftülüğü tarafından Emine Öz Müftüoğlu Camii’nde İlçe Müftüsü Dr. İhsan İlhan’ın katılımıyla “Berat Kandili Özel Programı” düzenlendi.

Yatsı namazı öncesi başlayan program kapsamında İlçe Müftüsü Dr. İhsan İlhan tarafından “Berat Kandili” konulu sohbet icra edildi.

İlçe Müftüsü Dr. İhsan İlhan sohbetinde Berat Gecesinin, Yüce Rabbimizin af ve mağfiret gecesi olduğunu, Sevgili Peygamberimiz (sav), bu gecede Allah'a bol bol ibadet edilmesini, gündüzünde ise oruç tutulmasını tavsiye ettiğini ve o gece güneş batınca Allah Teala'nın dünyaya rahmetiyle tecelli ederek fecre kadar, 'Bağışlanmak dileyen yok mu, onu bağışlayayım. Rızık isteyen yok mu, ona rızık vereyim. Belaya duçar olan yok mu, ona afiyet vereyim' buyurduğunu ifade etti.

İlhan ayrıca beratımızın ancak hayat rehberimiz olan Kur’an-ı Kerim’i anlamakla, yaşamakla, Sevgili Peygamberimiz (sav)’in bizlere miras bırakmış olduğu sünnetini ve evrensel ahlaki erdemleri hayatımıza yansıtmakla mümkün olacağını belirtti.

Yatsı namazının kılınmasının ardından ise din görevlileri tarafından ilahi, kaside ve mevlid-i şerif seslendirildi.Ardından İlçe Müftüsü Dr. İhsan İlhan’ın yapmış olduğu duaya hep birlikte amin denildi.
Programın ardından ise hayırseverler tarafından cami cemaatine çeşitli ikramlar yapıldı.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 9 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki