Radyo TimeRadyo Time

Binlerce hayvan korundu

Antalya Büyükşehir Belediyesi, can dostlarımızı yalnız bırakmıyor. Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürlüğü 2019 yılında Sahipsiz Hayvan Rehabilitasyon Merkezi Acil İhbar Hattına gelen 9.193 ihbara müdahale etti.
Bu haber 411 kere okunmuş.06 Ocak 2020, Pazartesi - 11:31

Büyükşehir Belediyesi, sokak hayvanlarına yönelik acil müdahale, bakım ve koruma faaliyetlerine devam ediyor. Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürlüğü rehabilitasyon merkezi bünyesinde yer alan tam teşekküllü hayvan ambulansı ile 2019 yılında aldığı 9.000 ihbara anında müdahale etti. 

Sıcak yuvalara kavuşturuldu

Yaralı hayvan, ısırma, hastalanma, saldırganlık ve sahipli hayvanlara yönelik ihbarları  değerlendiren eden ekipler rehabilitasyon merkezinde de aşılama, kısırlaştırma ve sahiplendirme faaliyetlerini yaptı. Merkezde 969 kedi-köpek kısırlaştırması, 96 hayvana ağır cerrahi işlem, ortopedi ve kırık operasyonu, 3.176 kuduz aşısı,10.745 iç-dış parazit, 3.273 karma aşı yapılırken 209 sokak hayvanı da sahiplendirilerek sıcak yuvalarına teslim edildi.

Eğitimler verildi

Ayrıca yıl boyu ev ve süs hayvanları satışı yapacak kişilere yönelik petshop eğitimi, yerel hayvan koruma görevlisi eğitimi ve ilkokullarda evcil hayvan eğitimleri verildi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 8 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki