Radyo TimeRadyo Time

“Bir belediye halkın her anında yanında olmalı”

31 Mart Yerel Seçimleri’ne sayılı günler kala CHP ile İYİ Parti’nin ortak adayı olan Alanya Belediye Başkan Adayı Abdullah Sönmez, seçimden sonra hayata geçireceği projelerini anlattı.
Bu haber 281 kere okunmuş.27 Mart 2019, Çarşamba - 12:05

İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Abdullah Sönmez, kırsalda kendi üretimini yapan vatandaşların ürünlerini halkla buluşturma kolaylığı sağlayacağını dile getirdi. Hayvancılıkla uğraşan kırsal kesimdeki vatandaşların ürettikleri sütü belediye tarafından satın alınacağını da belirten Sönmez, “Ürettiğimiz  sütlerin bir bölümünü ilköğretim okullarında öğrencilerimize ücretsiz dağıtacağız” dedi.

Sönmez’in vaatleri arasında yeni evlenecek çiftleri de ilgilendiren projeler de bulunuyor. Bunlardan biri de düğün salonlarından fahiş fiyat değil sembolik ücretler alınacak olması. 

Açıklamalarında teleferik kullanım ücretlerinin pahalı olduğunu dile getiren Sönmez, “Teleferik ücretleri vatandaşı bu hizmeti kullanmamaya itiyor. O yüzden teleferiği halkımızla buluşturmak için teleferik ücretlerinde belediyemizin yetkisi oranında indirim yapacağız. Böylelikle teleferik sadece turistlerin tercih ettiği bir araç olmaktan çıkacak ve halkımız uygun fiyatla teleferiği kullanabilecek” dedi.

Sosyal projeleriyle adından söz ettiren ve daha önce düşünülmemiş vaatlerle halkın karşısında çıkan Sönmez, “Biz projelerimizi oluştururken, halka vaatlerimizi sunarken vatandaşımızın sosyal hayatını kolaylaştırıp, ekonomik yükünü de hafifletmeyi amaç edindik. Bu projemizde çocuklarımız için akşam bakımevi kurarak, eşi ile baş başa vakit geçirmek isteyen aile bireyleri çocuklarını konusunda uzmanların bulunduğu akşam bakımevimize bırakarak hem eşi ile rahat vakit geçirebilecek hem de uzmanlar eşliğinde bakımı sağlanan çocuklarını kendilerine verilen özel şifre ile cep telefonlarından rahatlıkla izleyebilecekler. Bir belediye halkının her anında yanında olup, işlerini kolaylaştırmalı. Bizler de halkımızın yaşamını kolaylaştırarak, yüzlerini güldüreceğiz’’dedi.

 

Etiketler: Abdullah Sönmez   İYİ Parti   CHP   Alanya  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 1 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki