Radyo TimeRadyo Time

“Bizim davamız hizmet davasıdır”

Muhtarlarla sahur programında yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugüne kadar sadece hizmet siyaseti yaptıklarını, referanslarını ise 16 yıllık hizmetlerinin oluşturduğunu kaydederek, “Bizim davamız, milletimize hizmet davasıdır. Bizim hedefimiz, ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri haline getirmektir” dedi.
Bu haber 302 kere okunmuş.14 Haziran 2018, Perşembe - 11:58

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, muhtarlarla sahurda bir araya geldi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Sergi Salonu'nda gerçekleşen programda Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir konuşma yaptı.

Sahur programının yapıldığı sergi salonunun geçen hafta Türkiye’nin dört köşesinden gelen 2 bin 500 muhtarın katılımıyla açıldığına işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesine boşuna ‘milletin evi’ demediklerini; bugüne kadar ana bina toplantı salonunda, kış bahçesinde ve kongre merkezinde yüzbinlerce kişinin ağırlandığını hatırlattı.

“Millet kıraathaneleri vatandaşlar için kaliteli vakit geçirebilecekleri mekanlar olacak”

Sergi salonunun batısında yer alan ve inşası tamamlanmak üzere olan Cumhurbaşkanlığı Kütüphanesi’nin, bünyesinde barındıracağı 5 milyon cilt kitabı, toplantı ve çalışma salonları, ücretsiz internet hizmeti ve yiyecek içecek ikramıyla alanında bir numara olacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni dönemde yapmayı vadettikleri millet kıraathaneleri projesine de değindi.

Millet kıraathanelerinin; vatandaşlar ve gençler için, kitap okuyabilecekleri, ders çalışabilecekleri, kaliteli vakit geçirebilecekleri mekânlar olacağını, 24 saat hizmet verecek, ücretsiz ikramları ve internetiyle gerçek birer ‘okuma evi’ işlevi göreceğini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefet, bu projenin sadece kek kısmına takılıp kalsa da, bu mekânları kurmakta kararlı olduklarını açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, çocukları üniversite sınavlarına, mesleki kariyer sınavlarına hazırlanan ailelerin, bu ihtiyacı çok iyi bildiğini belirterek, “Tıpkı millet bahçeleri gibi millet kıraathaneleri de büyüyen, gelişen, refahı artan Türkiye’nin yeni ihtiyaçlarını karşılayacak hizmetlerdir” diye konuştu.

Dünkü Türkiye’nin, okulundan hastanesine, yolundan konutuna, evinin içindeki eşyalarından otomobiline kadar her alanda yoklukların, mahrumiyetlerin Türkiye’si olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün milletin bu tür temel ihtiyaçlarının derdine düşmeyi geride bıraktığını, kendilerinin de, millî geliri 3 bin 500 dolardan 11 bin dolara çıkmış Türkiye’nin beklentilerine, taleplerine uygun hizmetlerle yola devam edeceklerini dile getirdi.

“Sandıktan çıkacak sonucun başımızın üzerinde yeri var”

Bugüne kadar sadece hizmet siyaseti yaptıklarını, referanslarını ise 16 yıllık hizmetlerinin oluşturduğunu kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bizim davamız, milletimize hizmet davasıdır. Bizim hedefimiz, ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri hâline getirmektir” dedi. Diğer partilerin ve cumhurbaşkanı adaylarının yapılan hizmetleri ve yürütülen projeleri yıkmayı, durdurmayı engellemeyi, satmayı, bozmayı vaat ettiğine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, 16 yıllık dönemde yapılan hizmet ve yatırımlardan örnekler verdi ve muhtarlardan, kendilerine gelen cumhurbaşkanı adaylarına bu hizmetleri de ortadan kaldırıp kaldırmayacaklarını sormalarını istedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerine şöyle devam etti: “Ankara, son devletimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti olarak ülkemizin bugünlere gelmesinde lokomotif vazifesi gördü. Şimdi Türkiye yeni bir atalımın eşeğinde. Ankara yine lokomotif görevine devam etmeli. Sizlerle birlikte ülkemizin önümüzdeki yarım asrına, bir asrına yön vereceğiz, 24 Haziran seçimleri işte bu kritik yol ayrımında hepimiz için önemli bir yol ayrımı. Bugüne kadar milletimize hep güvendik, hep milletimizin iradesine teslim olduk. 24 Haziran’da da yine kendimizi milletimize teslim ediyoruz. Sandıktan çıkacak sonucun başımızın üzerinde yeri var. Türkiye’nin aydınlık yarınları için projelerimiz, hazırlıklarımız tamam.”

“Sandığa yansımayan her oy ülkemizin geleceğinin inşasından eksilen bir tuğladır”

Milletin, kendilerine emaneti tevdi etmesi durumunda, 16 yıldır olduğu gibi gece-gündüz çalışarak hizmete devam edeceklerini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhtarlardan seçim sandıklarına sahip çıkmalarını istedi ve “Sandığa yansımayan her oy ülkemizin geleceğinin inşasından eksilen bir tuğladır” ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasını, sahur programını teşrif eden muhtarlara ve programda hizmet veren görevlilere hizmetleri dolayısıyla teşekkür ederek tamamladı.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 4 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki