Radyo TimeRadyo Time

“Bu resmen bir darbedir”

Cumhuriyet Halk Partisi Alanya İlçe Teşkilatı haftalık olağan yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirildi. Toplantıya başkanlık eden Ali Takavut, toplantı sonrası basın mensuplarına bir takım açıklamalarda bulundu.
Bu haber 207 kere okunmuş.17 Ocak 2018, Çarşamba - 15:17

 1 Ocak'tan itibaren geçerli olmak üzere elektriğe yüzde 8.8 zam geldiğini hatırlatarak sözlerine başlayan Takavut, "Vatandaşın bu kadar geçim sıkıntısı içinde kıvranırken bu zam hoş olmayan bir durum ortaya çıkardı. Bu zammın 1 Ocak'tan itibaren kullanılan elektriklerde geçerli olması lazım. Aralık 15'ten itibaren kullanılan elektrik faturaları zamlı olarak görünüyor. 17 Aralık'tan 31 Ocak'a kadar yapılan zam tekrar iade edilecek mi? Elektriğe yapılan zam farkının tüketicilere iade edilmesi lazım. Bu iğneden ipliğe her şeye zam gelecek demek. Sanayi kesimi bu konuda çok mağdur olacak diye düşünüyorum" dedi.

 Antalya'daki fuarlara getirilen içki yasağı hakkında da görüşlerini bildiren Takavut, "Fuar hazırlıklarının başladığı ay Eylül 2017'ydi. Geçmiş yıllarda böyle bir uygulama yoktu. Fuar kararı alınıyor, herkes yatırımlarını yapıyor. Otellerinden rezervasyon yaptırıyor. Ani bir kararla bu fuarlarda alkollü içeceklerin tadımı ve sunumu yasaklanıyor. Bunun yasaklanması Türkiye'nin turizme imajına bir darbe demek. Yetkilileri bunu neye dayanarak yasakladılar? An için mi bu kararı aldılar turizmcilere bunun anlatılması gerekir. Bu yapılan masraflar acaba geri verilecek mi? Türkiye bu açıdan turizmde ciddi bir kayba uğrayacak. Bu fuarlarda alkollü içeceklerin niçin yasaklandığının kamuoyuna açıklanması gerekir" şeklinde konuştu.

-Haberin videosu için tıklayın! 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 2 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki