Radyo TimeRadyo Time

“Bu şehirde huzurun bozulmasına asla izin vermeyeceğiz”

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, haftalık encümen toplantısının ardından yaptığı açıklamada şehrin huzurunu bozmak isteyenlere izin vermeyeceklerini söyleyerek; “Çığırtkanlık konusunda daha sert kararlar aldık. Bu şehirde huzurun bozulmasına asla izin vermeyeceğiz.” dedi.
Bu haber 819 kere okunmuş.31 Mayıs 2018, Perşembe - 16:06

 Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, haftalık encümen toplantısının ardından gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Yücel, açıklamalarına çığırtkanlık sorunu ile başlarken şu ifadeleri kullandı; “Biz ne kadar eğitim seminerleri de düzenlesek, esnaf esnaf dolaşıp bilgilendirme de yapsak maalesef bu çığırtkanlığın önüne tam anlamıyla geçemiyoruz. Ancak geçmek için emniyetle birlikte kurduğumuz komisyonla var gücümüzle müdahale etmeye devam edeceğiz. Bu konu ile ilgili bugünkü encümen toplantımızda daha sert kararlar aldık ve ivedilikle uygulamaya koyacağız. Çünkü kimsenin bu şehrin huzurunu bozmaya hakkı yok.”

 Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, euro ve dolardaki olağan dışı artışın yeni sezon öncesi esnafı zor duruma düşürdüğünü söyledi. Başkan Yücel; “Maalesef euro ve dolardaki olağandışı tırmanış sebebiyle esnafın mülkiyet sahiplerinden beklentileri var. Bu konuda esnaflarımıza katılıyorum. Mülkiyet sahiplerinin sese kulak vererek ya indirim yoluna gitmelerini yada TL bazında sözleşme yapmalarını tavsiye ediyorum. Bu yıl iyi geçeceğini düşündüğümüz sezonda euro ve dolar hesapları alt üst etti. Şehrimizdeki bütün mülkiyet sahiplerinden kiracısı olan esnaflarımıza biraz destek verilmesini rica ediyorum.” dedi.

 Bir kısım esnafın ruhsatında yazmamasına rağmen ticari faaliyetin dışına çıktığını belirten Başkan Yücel; “Bir kısım esnafımız maalesef dükkan içinde dükkan açıyorlar. Ayakkabıcıysa çanta, çantacıysa ayakkabı koyarak ticari faaliyetlerinin dışına çıkmaya kalkıyorlar. Belediyemizden alınan ruhsat ne ise o uygulanacak. Hiç kimsenin belirlenen ticari faaliyetler çerçevesinin dışına çıkma lüksü yok.” diyerek bu konuda da taviz verilmeyeceğini vurguladı.

 İmar Barışı ile ilgili bir takım yanlış anlaşılmaların olduğunun altını çizen Başkan Yücel, imar barışının belli bir tarihten öncesini kapsadığını söyledi. Başkan Yücel; “İmar barışı ile ilgili yasa çıkmış olsa da uygulama yönetmeliği henüz yürürlüğe girmedi. Bu imar barışından faydalanmak isteyen bazı vatandaşlarımız bugün yapılacak olan yapının da bu çerçeveye gireceğini zannedebiliyorlar ve neticesinde kaçak inşaatlara ve yasal olmayan uygulamalara başvurabiliyorlar. Ancak bu yönetmelik 31-12-2017 tarihine kadar olan kısmı ilgilendiriyor. Bu tarihten sonraki yapıların bu uygulamadan mevcut yasa gereği yararlanması mümkün değil. Bu işe kalkışanlar sadece maddi manevi zarara uğrarlar.” diyerek vatandaşları uyardı. 

-Haberin videosu için tıklayın! 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 2 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki