Radyo TimeRadyo Time

“Bu sezon daha iyi geçecek”

Alanya Belediyesi'nin Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. toplantıda turizm sezonunu değerlendiren Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, bu sezonun geçen sezondan çok daha iyi olacağını söyledi.
Bu haber 502 kere okunmuş.02 Mayıs 2017, Salı - 14:21

 Saat 14.00'da başlayan ve Adem Murat Yücel başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Ak Parti'den Ertuğrul Akay, Şükrü Cimrin, Yusuf Hastürk, CHP'den Eray Erdem, MHP'den de Abdullah Sönmez mazeret bildirerek katılmadı. 

 Meclis üyelerine Gazipaşa - Alanya Havalimanı’na Rusya’dan düzenlenen charter seferleriyle ilgili de bilgi veren Başkan Yücel, 2017 turizm sezonunun dolu dolu geçeceğini belirtti. 

 Başkan Yücel, Bu yıl 20-21-22 Mayıs tarihleri arasında 17.si düzenlenecek Alanya Uluslararası Turizm ve Sanat Festivali’yle ilgili meclis üyelerine bilgi vererek, vatandaşları ve üyeleri festivale davet etti.

 Alanya Belediyesi’nin yayıncı kuruluş unvanı ile 6. kitabı “Bir Zamanlar Alanya”yı yayınladığını, 7. kitabın ise yolda olduğunu söyleyen Belediye Başkan Yücel, “Kitaplarımız kültürel varlıklarımıza verdiğimiz önemin bir kanıtıdır. Bu kitabımızda Alanya’nın neredeyse 50-100 yıl öncesinin sosyal yaşamını, kültürünü bulabilirsiniz. Elimizde vatandaşlarımızın bize bağışladığı 5.000’den fazla siyah-beyaz fotoğraf arşivimiz bulunmaktadır. Kitabımızı bu arşivden derlediğimiz fotoğraflardan oluşturduk. Bize destek veren ailelere de buradan teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

 Alanya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Nimet Hacıkura da meclis üyelerine kitabın detaylarını anlatarak, “Bir Zamanlar Alanya” kitabının tek bir konuyu içermediğini, Alanya’nın farklı yönlerini anlatan fotoğrafların ve metinlerin harmanlanmasıyla hazırlandığını söyledi. 

-Haberin videosu için tıklayın! 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 9 = ?

 
En Son Haberler
haber yazılımı: buki