Radyo TimeRadyo Time

Bu tesis Alanya’nın çöpünü altına çevirecek

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Alanya’nın çöpünden elektrik üretecek 70 milyon yatırım bedelli Entegre Atık Değerlendirme ve Bertaraf Tesisi’nin temelini törenle attı.
Bu haber 212 kere okunmuş.21 Ekim 2017, Cumartesi - 13:42

 Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’ye örnek çevreci projelerine bir yenisini daha ekliyor. Alanya’nın çöpünden elektrik üretecek, son teknoloji Alanya Türkler Entegre Atık Değerlendirme ve Bertaraf Tesisi Projesi’nin temeli atıldı. Temel atma törenine Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, Antalya Milletvekilleri Mustafa Köse, İbrahim Şahin, Ak Parti İl Başkanı Rıza Sümer, Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Alanya Belediye Başkanı Murat Adem Yücel, meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda Alanyalı katıldı. 
 
 İlk olarak Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel konuştu. Başkan Yücel, tesisi ilçeye kazandıran Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e teşekkür etti. Yücel’in ardından söz alan Antalya Valisi Münir Karaloğlu da tesisin önemine değindi.
 
 Karaloğlu’nun ardından kürsüye gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, “Akköprü’den, Aysultan Kadınlar Plajı’na, Telekom Ticaret Lisesi Kavşaklarından, Tosmur’daki Aşevine, Barbaros Caddesi düzenlemesine kadar, biz bu hizmetlerin hepsini hep birlikte yapıyoruz. Bu tesisler hepimizin gayreti ile Alanyalıların dua ve destekleriyle, gösterdikleri sabırla gerçekleşiyor. Mahkeme kadıya mülk değil. Önemli olan baki kalan kubbede hoş ses olmaktır. Bunların hepsi Alanya’ya hayırlı olsun” dedi.
 
 Türel, 15 gün önce aşevi açlışı için geldiği Alanya’ya yine önemli bir tesis için geldiğini söyleyerek, “Verdiğim sözü tutamadığım için sizlerden özür dilerim her ay bir açılış yapacağım diye söz vermiştim; ama 15 günde iki açılış yaptım” dedi. Türel konuşmasının sonunda tesis hakkında bilgiler verdi.
 
 Son olarak kürsüye gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, gelen hizmetlerin birlik beraberlik sayesinde geldiğini söyleyerek, “ Hizmetin partisi olmaz. Yeter ki herkes hizmet etsin” dedi.
 
 Bugün temeli atılan Bertaraf Tesisinin yıllar önce engellenmesinden dolayı geç kaldığını söyleyen Çavuşoğlu, engelleyen kişinin o dönemin CHP’li Antalya Belediye Başkanı Mustafa Akaydın olduğunu söyledi. Bakan Çavuşoğlu, ilçeye getirilecek olan yatırımlar hakkında da bilgiler vererek, ülkenin dış politikada yaşadığı sorunlara da değindi.
 
 Konuşmaların ardından Alanya Müftüsü Mustafa Topal tarafından dua okundu. Duanın hemen ardından tesisin 15 ayda bitirilip teslim edilmesi konusunda anlaşıldı. Ardından butona basılarak tesisin temeli atıldı.
 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 1 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Cumhurbaşkanı kim olsun?
 
haber yazılımı: buki