Bu uygulama 5.000 vatandaşı mağdur etti

Emniyet Müdürlüğü'nün yaklaşık bir yıl önce hayata geçirdiği Otopark ve Yediemin Projesi 5 bin kişiyi mağdur etti. Trafikte çekilen araçların şehir merkezi yerine Konaklı’da bulunan yediemin otoparkına çekilmesi araç sahiplerine önemli oranda maddi külfete mal oldu. Vatandaşlar uygulamadan dert yandı.
Bu haber 423 kere okunmuş.13 Haziran 2018, Çarşamba - 13:57

 Alanya Emniyet Müdürlüğü 2017 yılının Ağustos ayından bu yana araçları çektiği Konaklı Yediemin Deposu araç sürücülerinin araçları geri almak için iki kat fazla para ödemesine neden oldu. 

 Daha önce Cikcilli Mahallesinde bulunan otoparka çekilen araçların  Doğanay Otel arkasına taşınmasıyla birlikte 10 aylık sürede yaklaşık 5.000 kişiyi mağdur etti.

 Herhangi bir suçtan dolayı bağlanan araçların çekildiği Konaklı Yediemin Otoparkına toplu ulaşım imkanın bulunmaması, araç sahiplerinin ticari taksi ile otoparka gitmesini mecbur kılarken, taksimetre ücretinin yaklaşık 50 lira olurken, daha önce vatandaşlar Cikcilli Otoparkına yürüme veya toplu ulaşımla 2.50 liraya ulaşma imkanına sahipti. Vatandaşlar otoparkın değişmesiyle birlikte çekici için de 25 lira fazladan ücret ödemek zorunda kaldı.

 Emniyet Derneği ile birlikte çoğunluğunu özel çekicilerin sağladığı bu hizmette Cikcilli için 75, Konaklı için 100 lira ücret alınıyor.

 Araç sahiplerini mağdur eden en büyük uygulamadan biri ise icra nedeniyle otoparka çekilen araçlarda bulunuyor. İcra işlemleri için Alanya Adliyesinden otoparka giden memurları taşıyan ticari taksiler Cikcilli’de bulunan otoparka 15 liraya giderken 8 aydır hizmet veren Konaklı'ya 75 lira yazıyor. Tüm bu ücretler ortaya konulduğunda 10 ayda yaklaşık 5.000 araç sahibi fazladan milyarlarca ödeme yapmak zorunda kaldı. Öte yandan bu uygulama direkt vatandaşların cebini yakarken, vatandaşlar bu uygulamadan geri dönülmesini istediler. Vatandaşlar, “Şehir merkezinin göbeğinde otopark varken, araçlarımız neden Konaklı’da dağın tepesindeki otoparka çekiliyor” dedi.

-Haberin videosu için tıklayın! 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 1 = ?

 
En Son Haberler
YazarlarTümü
haber yazılımı: buki