Radyo TimeRadyo Time

Bu yolda daha kaç can gidecek?

Alanya’da dün gerçekleşen feci kaza sonrası bir isyan da Muhtar Yusuf Boz’dan geldi. Muhtar, yetkilileri göreve davet etti.
Bu haber 645 kere okunmuş.27 Mayıs 2018, Pazar - 13:58

 Dün gerçekleşen olay sonrası bölgede devamlı kaza olduğunu belirten vatandaşlar, isyan ederek, yetkilileri göreve çağırdı. Vatandaşların sesi ise Elikesik Muhtarı Yusuf Boz oldu. 

 Bir açıklama yaparak yetkilileri göreve davet eden Muhtar Boz şu ifadeleri kullandı: “Bugün biraz sitem edeceğim. Kimse kusura bakmasın. 3.5 yıldır Elikesik Yol Kavşağı resimlerde gördüğünüz gibi. Burasına cep talep ettik, ama maalesef karayolları ve yetkililer illa burada bir kişi hayatını kaybetsin, cebi öyle yapalım diyorlar. Resimlerde gördüğünüz gibi halk otobüsleri yolcuları nerede indiriyorlar, görüyorsunuz? Karayolları yaya geçidi çizmiş, gayet güzel ama kaldırımlar çiçek ve çim ekili, nasıl yaya geçidiyse anlayamadım. Elikesik Yolunda ve Yat Limanı Kavşağında bekleyen halk otobüsleri orada bekleyeceklerine 1,5 ve 3 km yukarı çıksalar, Yakup Kul kardeşimiz şimdi hayatta olabilirdi. Gidin bakın, hem Yat Limanı hem Elikesik Yol Kavşağına halk otobüsleri orada bekliyor. Alanya’nın en yakın mahallesinin ulaşım çilesini ben anlayamıyorum. Bu kadar zor mu halk otobüsleri? Biz her saat çıksın demiyoruz, belirli saatlerde çıksın Sayın Antalya Büyükşehir Belediye Başkanım Menderes Türel, otobüsler para kazanmıyorlarsa otobüslere mazot desteği yapılsın ve başka Yakup’lar ölmesin. Buradan Karayolları Genel Müdürüne sesleniyorum; üst geçit istedik, tünelleri bahane ettiniz, trafik lambalarına buton taktınız, sürücüler dikkate bile almıyorlar. Hem Elikesik Yol Kavşağına hem Yat Limanı Kavşağına acil trafik lambaları faaliyete geçirilsin. Daha neyi bekliyorsunuz, anlayamıyorum.
 
 Yat Limanı Kavşağında 1,5 ay içinde arkadaşım Sadettin Önal vefat etti. Domates yüklü kamyon devrildi. Dün mahallemizden 19 yaşında genç bir kardeşimizi kaybettik. Mekanları cennet, ruhları şad olsun. Ben Elikesik Mahalle Muhtarı Yusuf Boz’um ve benim vicdanım rahat. Yetkililer sizinki nasıl bilmiyorum, ama benimki rahat. Yorum sizlerin sayın büyüklerim, kusura bakmayın bu yaşananlar gerçek. Belki üç beş kişi daha hayatını kaybederse bizim isteklerimiz yapılır”

Etiketler: Alanya   Yat Limanı Kavşağı  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 6 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki