Radyo TimeRadyo Time

Büyükşehir İzmir'i yalnız bırakmadı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, 6.6 şiddetindeki depremin ardından yardım ekiplerini gönderdiği İzmir’de yaraları sarmaya başladı. Büyükşehir İtfaiyesi Bayraklı’da arama kurtarma faaliyetleri yürütürken, çadır kentlerde vatandaşlara battaniye dağıtıldı. Mobil Aşevi de Sığacık’ta vatandaşlara sıcak yemek yardımı yapıyor.
Bu haber 95 kere okunmuş.31 Ekim 2020, Cumartesi - 14:46

Antalya Büyükşehir Belediyesi, İzmir'de meydana gelen 6.6 şiddetindeki depremi haber alır almaz tüm imkanlarını seferber ederek,  depremzedelerin yardımına koştu. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı'na bağlı 5 tam donanımlı kurtarma aracı ve 17 kişilik arama kurtarma ekibi Hürriyet İstasyonu'ndan İzmir'e doğru yola çıktı. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı da bölgeye 5 bin kişiye kadar yemek çıkarabilen Mobil Aşevi ile battaniye ve gıda kolilerinin bulunduğu yardım aracı gönderdi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi arama kurtarma ekibi gece 12.30 civarında İzmir’e ulaşarak, vakit kaybetmeden enkaz altındaki vatandaşları kurtarmak için çalışmalara başladı. Bayraklı’da Emrah Apartmanı enkazındaki çalışmalara katılan 17 kişilik ekip geceden buyana gözünü kıpmadan arama kurtarma faaliyeti yürütüyor, enkaz altında kalan vatandaşlara ulaşmaya çalışıyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Mobil Aşevi ve deprem yardım aracı da İzmir'e ulaştı. Deprem yardım aracı Bornova İlçesi ve Basmane’de kurulan çadır kentlerde deprem korkusuyla evlerine giremeyip dışarıda ve çadırlarda konaklayan vatandaşlara battaniye ve gıda paketi yardımı yaptı. 5 bin kişilik sıcak yemek yapabilme kapasitesine sahip Mobil Aşevi de depremin merkezi Seferihisar İlçesi’nde Sığacık Mahallesi’nde vatandaşlara sıcak yemek ikramı gerçekleştiriyor. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 1 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki