Radyo TimeRadyo Time

Büyükşehir’in serası üretiyor Antalya güzelleşiyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Hurma Bitki Üretim Tesislerinde ürettiği mevsimlik bitkilerle şehrin dört bir yanını rengarenk çiçeklerle buluşturuyor. Seralarda üretimi yapılan yazlık çiçekler, merkez ve ilçelerde Antalya’yı süslemeye başladı.
Bu haber 182 kere okunmuş.20 Mayıs 2020, Çarşamba - 12:23

Büyükşehir Belediyesi, kendi seralarında ürettiği çiçek ve bitkilerle hem kente görsel güzellik katıyor, hem tasarruf ediyor. Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı'na bağlı Gürsu ve Hurma bitki üretim tesislerinde üretilen çiçek, ağaç ve çalı grubu bitkileriyle Büyükşehir sınırlarındaki parklar ile cadde ve refüjler süsleniyor.

Yıl boyu çiçek üretimi 

3 bin metrekaresi sera, 6 bin metrekaresi açık olmak üzere toplam 9 bin metrekarelik bitki alanına sahip Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Hurma Bitki Üretim Tesislerinde yazlık ve kışlık olmak üzere iki sezon üretim yapılıyor. Park Bahçeler Şube Müdürlüğü'ne bağlı uzman teknik personel tarafından bilimsel yöntemlerle yetiştirilen bitkiler, tohumlamadan sonra mevsimlik sürelerine göre dikime hazır hale gelerek yeşil alanlar, park, orta refüj, alt geçit ve kavşaklarda yerini alıyor. Tesislerde ayrıca çelikleme yöntemi ile çalı bitkisi ve ağaç yetiştiriliyor.

Bu yaz Antalya rengarenk olacak 

Yılda yaklaşık 5.5 milyon mevsimlik çiçeğin üretildiği Hurma Bitki Üretim Tesislerinde yaz sezonuna renk katacak çiçekler de seradan yola çıkarak kentin dört bir yanında ulaşmaya devam ediyor. Yetkililer Şubat ayında üretimi yapılan yaz çiçeklerinden vinca, tagetes, ateş çiçeği, kedi tırnağı, vapurdumanı ve sarkıcı vinca türleri ile bu yaz Antalya’nın görsel bir şölen yaşanacağını ifade etti. 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 2 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki