Radyo TimeRadyo Time

Çabalar sonuç veriyor

Alanya’da da kıyıya 31 km uzaklıkta ve 1600-2400 metre yükseklik kuşağında yer alan Akdağ Yöresi, kış turizmi ve kış sporları bakımından uygun koşullara sahip bir alan özelliği göstermekte.
Bu haber 336 kere okunmuş.08 Mart 2019, Cuma - 11:53

 Alanya Akdağ Kayak İhtisas ve Spor Kulübü, Akdağ’a bir tesis kazandırmak için hummalı çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

 Akdağ’ı hem kıyı hem de kış turizminin birlikte yapılabilmesini sağlayan, dünyadaki tek destinasyon olarak tanımlayan Kulüp Başkanı Handan Aydemir, Akdağ’ın, Alanya ve çevresinde ulusal ve uluslararası düzeyde çekicilik kazanmasını, bu yörede turizm mevsiminin uzatılmasını ve turizm çeşitliliğinin artırılmasını mümkün kılacak bu doğal kaynağı etkin kullanmak için Akdeniz Üniversitesi Spor Bilimleri Dekanı Prof Dr Fatih Kılınç ile işbirliği içerisinde bir çalıştay kararı alındığını belirtti.

 Başkan Handan Aydemir ve İcraat Komisyonu Başkanı Sevil Kurt, çalıştayın tüm ana başlıklarını ve kadrosunu belirlemek üzere Akdeniz Üniversitesinde toplantı gerçekleştirdi. 

 Toplantı neticesinde Akdeniz Üniversitesi Spor Bilimleri Öğretim Görevlisi, Yardımcı Doçent Güney Çetinkaya, Çalıştay Başkanı olarak seçilip, ana başlıklar belirlendi. 

 Çalıştay kadrosu, yöre halkının bilgilerine başvurup, Alanya'daki ilgililerin görüşlerini aldıktan sonra fizibilite raporlarını çıkarmak üzere 14 Mart’ta Akdağ’a bir keşif gezisi yapmaya karar verdi.

 Keşif gezisi sonrası Alanya'daki uzman görüşlerinin alınacağı akademik toplantı, çalıştayın ilk basamağı olacak ve Başkan Handan Aydemir organizasyonunda,  ALTİD Başkanı Burhan Sili ev sahipliğinde gerçekleşecek.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 4 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki