“Cami ve Hayat” konulu konferans programı düzenlendi

Alanya Müftülüğü tarafından Camiler ve Din Görevlileri Haftası Etkinlikleri kapsamında “Cami ve Hayat” temalı konferans programı düzenlendi.
Bu haber 73 kere okunmuş.08 Ekim 2019, Salı - 13:45

Afyon İl Müftüsü Şükrü Kabukçu’nun konuşmacı olarak katıldığı programa İlçe Müftüsü Dr. İhsan İlhan başta olmak üzere Manavgat Müftüsü Mustafa Atilla, Din Görevlileri, Kur’an Kursu Öğreticileri, Adalet ve Kalkınma Partisi Alanya İlçe Başkan Yardımcısı Hüseyin Uçkaya, MUSİAD Başkanı Mustafa DURUSOY ve davetliler katıldı.

Kültür Merkezi’nde düzenlenen program, musiki dinletisi ve sonrasında Gümüşgöze Cami İmam Hatibi Muhammed Arif Durak’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.Programın açılış konuşmasını ise İlçe Müftüsü Dr. İhsan İlhan gerçekleştirdi. 

Açılış konuşmasının ardından Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla hazırlanan “Cami ve Hayat” temalı video izlendi. Video gösteriminin akabinde Afyon İl Müftüsü Şükrü Kabukçu, “Cami ve Hayat” temalı konuşmasını gerçekleştirdi. Cami ve mescit kavramları üzerinde duran Kabukçu, asrısaadetten günümüze kısa bir değerlendirme yaptı ve camilerin fonksiyonları üzerinde durdu.

Afyon il Müftüsü Şükrü Kabukçu’nun konuşmasının ardından ise İlçe Müftüsü Dr. İhsan İlhan tarafından Kabukçu’ya günün anısına hediye takdimi yapıldı.

Programda ayrıca ilçemizde cami yaptıran, yapılmasına öncülük eden hayırseverlere ve emekli olan personele plaket takdimi yapıldı. Program iyi dilek ve temenniler ile sona erdi

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 8 = ?

 
En Son Haberler
YazarlarTümü
haber yazılımı: buki