Radyo TimeRadyo Time

Çamlıca suya kavuşuyor

Demirtaş Vadisi’nde bulunan Çamlıca Mahallesi’nin yetersiz kalan içme suyu sorununu ASAT Genel Müdürlüğü 2 milyon 750 bin liralık yatırımla çözdü.
Bu haber 212 kere okunmuş.27 Mart 2019, Çarşamba - 16:38

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, Demirtaş Vadisi’nde bulunan ve bölgenin en geniş aynı zamanda en dağınık yerleşim yeri olan Çamlıca Mahallesi’nin adeta kangren haline gelen içme suyu sorununu yaptı çalışmayla ortadan kaldırıyor. 

Mahallede sondaj çalışması yapan Alanya ASAT ekipleri, mahallenin tamamına yetecek düzeyde içme suyu buldu. Bulunan kaliteli suyun vatandaşlara ulaştırılması için de belirlenen program dahilinde çalışmalara başlandı. 

Bulunan içme suyunun mahalleye dağıtımı için 5,5 km uzunluğunda boru hattı döşendi.  Mahalleye biri 500 metreküp diğeri 50 metreküplük iki depo ve iki terfi istasyonu yapıldı. Alanya ASAT ekipleri, ufak tefek eksikleri gidermenin yanında şu sıralar abone bağlantılarını tamamlamak için çalışmalarını sürdürüyor. Bu çalışmaların da tamamlanmasıyla birlikte Nisan ayı başında yeni hattan Çamlıca’ya içme suyu verilmeye başlanacak. 

Çamlıca Mahallesi Muhtarı Nezihi Ünalan Mahallesinin en temel sorunlarından biri olan içme suyu sorununun çözülmesinden duyduğu mutluluğu belirterek, “Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel mahallemize yol, asfalt, mezarlık ve sosyal hizmetlerin yanında en temel sorunumuz olan içme suyu sorununu da yaklaşık 3 milyon liralık yatırımla çözdü. Mahallemize bugüne kadar yaptığı önemli yatırımlardan ötürü kendisine teşekkür ediyorum" dedi. 

 

Etiketler: ASAT  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 10 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki