Radyo TimeRadyo Time

“Çanakkale ruhu dimdik ayakta”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Güngören İlçe Kongresi’nde yaptığı konuşmada, “Dost-düşman herkes artık bir gerçeği kabul ediyor. Türk Milleti’nin iradesini esir alabilecek, bu millete diz çöktürebilecek, korkutacak, sindirecek, pranga vuracak hiçbir dünyevi güç yoktur” dedi.
Bu haber 236 kere okunmuş.24 Mart 2018, Cumartesi - 11:59

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Güngören 6. Olağan İlçe Kongresi’ne katıldı. Tozkoparan Spor Salonunda gerçekleştirilen kongre öncesinde kendisini bekleyen vatandaşlara bir selamlama konuşması yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, partililere hitaben bir konuşma gerçekleştirdi.

15 Temmuz gecesi darbe girişiminin başlamasıyla beraber meydanlara koşan ve göğsünü demokrasiye siper eden Güngörenlilere teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bağımsızlığı söz konusu olduğunda bu milletin neler yapabileceğini, nelerden vazgeçebileceğini tüm dünyaya gösterdiniz” dedi.

“Çanakkale ruhu dimdik ayakta”

“Dost-düşman herkes artık bir gerçeği kabul ediyor. Türk Milleti’nin iradesini esir alabilecek, bu millete diz çöktürebilecek, korkutacak, sindirecek, pranga vuracak hiçbir dünyevi güç yoktur” sözleriyle konuşmasına devam eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sultan Fatih’in yaktığı fetih ateşinin gönülleri ısıtmaya devam ettiğini, “Çanakkale geçilmez” dedirten inanç ve ruhun hâlen dimdik ayakta olduğunu vurguladı.

Mehmet Akif Ersoy’un; “Girmeden tefrika bir millete düşman giremez/Toplu vurdukça yürekler onu top sindiremez” dizelerini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “FETÖ bu milletin tankını ve topunu kullanmak suretiyle, beslemeleri vasıtasıyla ihanet etti ya bu millete. Sindirebildiler mi? Hayır. Bölücülerin ve arkasındaki güçlerin tehditleri de bizi sindiremeyecektir” dedi.

“Siyaset ikbal için değil, Hakk’ın ve halkın rızasını kazanmak için yapılır”

İktidara gelişleri üzerinden 15 yıldan fazla bir süre geçmesine rağmen, milletin hâlâ en çok AK Parti’ye güvendiğini, vatandaşların hem kendi geleceğini, hem de ülkenin istikbalini AK Parti’de gördüklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’yi hayalleriyle, hedefleriyle buluşturacak yegâne hareketin, bu kadro olduğunu belirtti.

Hangi sebeple olursa olsun hiç kimsenin bu umutları boşa çıkarmayahakkı olmadığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu davaya gönül vermiş, kendini bu hareketin bir neferi olarak gören hiçbir kardeşimin küsmek, darılmak, yorulmak gibi bir mazereti olamaz. Biz, ‘pazara kadar değil mezara kadar’ yol yürümeye ahitleşmiş insanlarız. Biz son nefesimize kadar ülkemize ve milletimize hizmet etmeyi kendimize görev bilmiş dava adamlarıyız. Hep söylüyorum, bizde görev sorumluluktur. Bizde paye demek, gece uykularını kaçıracak kadar ağır bir yükün altına girmek demektir. Bizde siyaset ikbal için değil, Hakk’ın ve halkın rızasını kazanmak için yapılır. Bizim dava ahlakımızda makam, mevki ve koltuklar sadece millete daha iyi hizmet etmenin bir aracıdır. Bunların amaç hâline getirilmesine bugüne kadar izin vermediğimiz gibi bundan sonra da göz yummayız. Bize verilen tüm imkânların aynı zamanda bizim için bir imtihan vesilesi olduğunu unutmadan çalışmalıyız."

“AK Parti’nin geleceği ile Türkiye’nin geleceği iç içe”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin geleceği ile Türkiye’nin geleceğinin iç içe geçtiğini kaydederek, “Bu hareket ne kadar sağlam durursa, ülkemiz de, milletimiz de o kadar güçlü olur” dedi. 7 Haziran seçimlerinin en küçük bir sendelemenin Türkiye’ye maliyetinin neler olabileceğini çok açık ve net gösterdiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, o günlerde darbeci zihniyetin nasıl hortladığına, birilerinin eskiden olduğu gibi siyasete nasıl ayar vermeye yeltendiklerine hep beraber şahit olunduğunu hatırlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının devamında şunları kaydetti: “Şayet o kritik süreci iyi yönetmeseydik, emin olun, 15 yıllık kazanımlarımızı kaybetme tehlikesiyle karşılaşacaktık. Şayet biz o günlerde dirayetli ve kararlı davranmasaydık, bugün Türkiye çok daha ciddi sorunlarla mücadele etmek zorunda kalacaktı. Ülkemizin tekrar benzer maliyetler ödemesine, aynı sıkıntı ve badirelerle yüz yüze bırakılmasına tahammül gösteremeyiz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Güngören’in kendi belediyeleri döneminde adeta baştanbaşa yeniden inşa edildiğini kaydetti. Bu yıl temeli atılacak olan gençlik merkeziyle, yakında hizmete açılacak nikâh salonuyla, tamamlanan engelliler merkeziyle, sosyal yardım merkezleriyle, kültür merkezleriyle, bilgi evleriyle, yüzme havuzlarıyla Güngören’in çehresinin değiştiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’un en önemli kentsel dönüşüm projelerine ev sahipliği yapan ilçede “yerinden dönüşüm” anlayışıyla hem kentin hafızasına saygı duyan, hem de mahalle kültürünü yaşatan yedi kat sınırıyla ilçeyi yüksek binaların tasallutuna sokmayacak olan bu projeleri kendisinin yakından takip ettiğini ifade etti.

“Milletimize ne söz verdiysek inşallah hepsini de yapacağız” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasını “tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet” vurgusuyla tamamladı.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 5 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki