Radyo TimeRadyo Time

Çanakkale Şehitliği Gezileri devam ediyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından organize edilen Çanakkale Şehitliği Gezileri her hafta devam ediyor.
Bu haber 1857 kere okunmuş.05 Mayıs 2017, Cuma - 14:05

 Geçtiğimiz yıl Antalya’nın 15 ilçesinden çoğunluğu şehit ve gazi yakını olmak üzere 660 vatandaşı Çanakkale’ye götüren Büyükşehir Belediyesi ardından kırsal kesimlerdeki vatandaşları ücretsiz olarak Çanakkale’ye götürmeye başladı. 

 Bu yıl Nisan ayında başlayan gezilerde şu ana kadar Tırılar, Gümüşgöze, Saray, Kızlarpınarı ve Hocalar Mahalleleri Sakinleri, Çanakkale’ye giden kafileler oldu. 

 Bu hafta ise Elikesik ve Yaylakonak Mahalleleri’nden vatandaşlar Çanakkale’ye gitti.  Alanyalılar, Çanakkale Şehitliklerini, tarih kokan yerleri rehber eşliğinde gezerek, savaşın günümüze kadar ulaşan izlerini yerinde görme şansı buldu.   

 Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, “Çanakkale’yi anlatmak yerine görmek lazım. Bu prensiple tarihimizde altın sayfalarla yerini alan Çanakkale Zaferi’nin yaşandığı yerleri vatandaşlarımızın görmesi için bu sosyal projeyi hayata geçirdik. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda birçok kişiyi Çanakkale’ye gönderdik. Talep olması halinde önümüzdeki süreçte geziler devam edecek “ dedi. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 8 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki