Radyo TimeRadyo Time

Çek mafyası yakalandı

Alanya’da yüzlerce iş adamı ve ticaretle uğraşan insanları dolandırarak canlarını yakan çek mafyası dün yakalandı. Daha önce de ATV Yönetim Kurulu Başkanı Servet Sipahioğlu’nun çek mağdurlarını defalarca ekranlara taşımasının ardından Hüseyin A. ve Hasan S.’nin emniyet tarafından yakalanması ilçede sevinçle karşılandı.
Bu haber 1250 kere okunmuş.03 Mayıs 2017, Çarşamba - 15:17

 Alanya’da çek senet bozma bahanesiyle piyasada birçok kişiyi yaklaşık 15 trilyon dolandırıldıkları iddia edilen 30 yaşındaki Hüseyin A. ve  41 yaşındaki Hasan S. polisin yaptığı yol uygulamasında yakalanarak, göz altına alındı.

 ATV Yönetim Kurulu Başkanı Servet Sipahioğlu’nun da çek mağdurlarını defalarca ekranlara taşımasının ardından yüzlerce insanın ticari hayatında canını yakan bu iki şahsın emniyet ekipleri tarafından yakalanması Alanya’da sevinçle karşılandı.

 Çıkarıldıkları adliyede 17 ayrı dosyadan yargılanan çek dolandırıcıları Hüseyin A. ile Hasan S. hakkında 40 yıla varan hapis cezası isteniyor. Öte yandan Hüseyin A. ile Hasan S. tarafından ticari hayatları tamamen bitirilen yüzlerce çek mağduru vatandaş, Cuma günü Alanya Adliyesi’ne gelerek, bu iki şahıs hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyor.

 ATV Yönetim Kurulu Başkanı Servet Sipahioğlu da mağdurlar adına kamuoyuna merak edilen şu soruları yönetti:

1- Çekler kime ve ne zaman teslim edildi?  
2- Hangi avukat bu çekleri icraya verdi? 
3- Bu çekler ne gibi bir ticaretin karşılığında alındı?
4- Faturaları kesildi mi? 

Bu soruların yanıtları merakla bekleniyor.

-Haberin videosu için tıklayın!

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 8 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki