Radyo TimeRadyo Time

“Çevreye karşı duyarlı olmak zorundayız”

Alanya’daki çeşitli etkinliklere imza atan ‘YESİDO’ Grubu, 5 Haziran Çevre Günü dolayısıyla çevre sorunlarına dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak için gece yürüyüşü düzenledi.
Bu haber 311 kere okunmuş.07 Haziran 2017, Çarşamba - 13:36

 Atatürk Anıtı önünde toplanan grup kurucuları ve üyeleri, “Birçok tür, bir tek gezegen, bir tek gelecek" sloganıyla yola çıkarak önce Damlataş Öğretmenevine, oradan Kızılkule ve Hacet’e yürüyerek 10 km’lik parkuru tamamlamış oldular.

 ‘Trekking; Doğa yürüyüşü, bisiklet turu, doğa kampı gibi etkinliklerde bir araya gelerek stres atan ve spor yapan  YESİDO Grubu dün akşam da eğlenceli bir geceye imza attı.

 Grup kurucularından Yavuz Selim Sayan,  5 Haziran Çevre Günü dolayısıyla böyle bir etkinlik gerçekleştirdiklerini belirterek, “Yaptığımız doğa yürüyüşleriyle  hep doğaya ayak izlerimizi bırakıyoruz. Bu kez de şehir merkezinde toplanarak çevre gününe dikkat çekmek istedik” dedi.

 “Eğitim kurumları, sivil toplum örgütleri ve basın yayın organlarının iş birliğinde yürütülecek çalışmalarla içtiğimiz suyun, soluduğumuz havanın, ayak bastığımız toprağın, bilinçsizce tükettiğimiz kaynakların insanlığın geleceği için taşıdığı önemi tüm vatandaşlarımıza anlatmamız gerekmektedir” diyen Sayan, “Dünya Çevre Günü'nün çevre sorunları konusundaki toplumsal farkındalığın artmasına katkı sağlamasını temenni ediyor, gelecek nesillere daha yeşil bir dünya bırakmak için tüm vatandaşlarımızı duyarlı olmaya çağırıyoruz” diye konuştu.

 İnsanların  doğaya karşı sorumluluk duymadıklarını belirten YESİDO Grubu, kurucularından Ali Gültekin de, "Yeryüzü basitçe insanoğlu için bir erzak deposu ve çöp kutusu değildir. Yeryüzünün felaketimiz pahasına göz ardı ettiğimiz kendi gereksinimleri ve dinamiği vardır. Bu yüzden çevremizi korumak zorundayız diyerek” herkesi çevreye karşı duyarlı olmaya davet etti.

-Haberin videosu için tıklayın! 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 10 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki