Radyo TimeRadyo Time

Cezaevindeki bu sorunlar çözülebilecek mi?

Avrupa standartlarına uygun Alanya Kapalı L Tipi Cezaevindeki bazı uygulamalar kafalarda soru işareti bıraktı. Cezaevindeki mahkumlara uygulanan fiyat tarifesinin dışarıya göre çok yüksek olduğu iddia edildi. Bu ve daha fazla sorunların yaşandığı cezaevinde daha ne gibi sorunlar var? Detaylar haberimizde.
Bu haber 403 kere okunmuş.28 Nisan 2018, Cumartesi - 15:17

 Avrupa standartlarına uygun Alanya Kapalı L Tipi Cezaevindeki bazı uygulamalar dikkat çekiyor. Özellikle içeride ihtiyaçları için marketten alışveriş yapan hükümlülere uygulanan fiyatlardakı artış kafaları karıştırıyor. Halden 1.20 TL’ye alınan domates cezaevindeki markette 2.40 TL’ye satılıyor. 0.70 kuruş olan salatalık 2.40 TL, 1.40 TL olan biber 3 TL’ye satılıyor. Aradaki fiyat farkı neye göre uygulanıyor, merak konusu oldu. Öte yandan Alanya Cezaevinde mahkumun yediği 150 gram şoklanmış dana kıyma 16 TL, kilosu 112 TL’ye denk geliyor. Akıllara ‘Neden acaba?’ sorusu geliyor. Yine Türkiye’de bulunan 450 cezaevinden 449 tanesinde salça ve salam serbest iken Alanya Cezaevinde neden yasak olduğu da merak edilenlerin arasında.

 Bir diğer husus ise Alanya L Tipi Cezaevinde 1 litre zeytinyağı 23 TL’ye satılırken Doğu kökenli mahkum hemşehrilere 5 litre zeytinyağı 38 TL’den satılıyor. Yerel mahkumlar çamaşırlarını kendileri yıkarken, Doğu’dan gelen hemşehrilerin çamaşırları idarenin çamaşırhanesinde neden yıkanıyor? Bu farklılık nereden kaynaklanıyor? Son olarak Doğu’dan gelen hemşehrilere semaver kullanımı serbest bırakılırken, diğer mahkumlar bu semaverden neden çay içemiyor? ATV Yönetim Kurulu Başkanı Servet Sipahioğlu, bu soruların cevabını kamuoyuna soruyor. 

-Haberin videosu için tıklayın! 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 2 = ?

 
En Son Haberler
haber yazılımı: buki