Radyo TimeRadyo Time

CHP Alanya İlçe Teşkilatı da tutuklamayı protesto etti

CHP Alanya İlçe Teşkilatı, CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasına tepki gösterdi. Teşkilatta protesto toplantısı düzenleyen İlçe Başkanı Ali Takavut, "Bu kararı verenler, bu kararın altında kalacaklardır. Cumhuriyet Halk Partisi olarak, biz yıllarımızı demokrasi için harcadık, adalet için harcadık. Bu ülkede adalet istiyoruz. 20 Temmuz Darbesini yapanlar adalet ve demokrasiyi yok ettiler. Sivil darbeye hayır diyoruz" dedi.
Bu haber 370 kere okunmuş.15 Haziran 2017, Perşembe - 13:27

 Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından dün Ankara’dan İstanbul’a ‘Adalet Yürüyüşü’nü başlatmıştı. Kılıçdaroğlu'nun bu hareketinin ardından CHP Alanya İlçe Başkanı Ali Takavut'ta, İlçe Teşkilatı'nda partilileri toplayarak, Enis Berberoğlu ile ilgili alınan bu kararı protesto etti. 

 Çok sayıda partilinin katıldığı protesto toplantısında bir konuşma yapan CHP Alanya İlçe Başkanı Ali Takavut, ortaya çıkan tablonun 20 Temmuz Darbesinin sonucunda oluşan bir tablo olduğunu belirtti.

 “Cumhuriyet ve demokrasi için sürdürdüğümüz direniş inanç ve kararlılıkla sürecektir” diyen Takavut, “Bu ülkeye demokrasi gelinceye kadar, adalet gelinceye kadar sürecek olan yürüyüşümüze bugün Ankara Güven Park'ta, adalet çığlığımızla tek yürek olarak başladık. Bu yürüyüşümüz 23 gün sürecek. Bu yürüyüşümüz esnasında tabii ki bizlerin de burada 23 gün içinde neler yapacağımızı şekillendireceğiz. Daha işin başındayız"

-Haberin videosu için tıklayın! 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 10 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Cumhurbaşkanı kim olsun?
 
haber yazılımı: buki