Radyo TimeRadyo Time

CHP Heyeti Muratpaşa’da zarar gören sera ve iş yerlerinde incelemelerde bulundu

CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul, CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Muhittin Böcek, CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ve CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin, Muratpaşa İlçesi Güzeloba Mahallesi’nde, geçtiğimiz günlerde yaşanan hortum felaketi nedeniyle sera ve iş yerlerinde incelemelerde bulundular.
Bu haber 421 kere okunmuş.29 Ocak 2019, Salı - 16:05

Vatandaşlarla görüşerek, hortum felaketi nedeniyle oluşan zarar hakkında bilgi alan heyet, çiftçilerin yaralarının bir an önce sarılması için gerekli çalışmaları yapacaklarını belirttiler.

CHP heyeti, hortum nedeniyle yaralanan bir vatandaşı evinde ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini ilettiler. Heyet daha sonra Güzeloba Mahallesi’nde yer alan esnaflarını ziyaret ederek, vatandaşların sorunlarını dinlediler.

 Üreticilerin yanında olmaya devam edeceklerini, yaşadıkları sorunlara esaslı bir çözüm bulmak için ellerinden geleni yapacaklarını belirten CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul, “Her platformda üreticilerimizin sesi olacağız, en kısa sürede mağduriyetlerinin giderilmesi için çaba göstereceğiz” dedi.

 Küresel ısınmanın neden olduğu iklim değişikliklerinin doğamızı olumsuz yönde etkilediğini vurgulayan Kumbul, Antalya’da son yıllarda sıklıkla görülmeye başlayan hortum felaketlerinin bu durumun bir sonucu olduğunu söyledi.

 AKP iktidarının uyguladığı doğayı rant uğruna katletme, her tarafı betona boğma politikasının ve ormanların taş ocaklarına peşkeş çekilmesinin yaşanılan durumun bir nedeni olduğunu belirten Kumbul, tarım arazilerinin, meraların ve ormanlık alanların betona ve asfalta kurban edilmesinin, yanlış sanayileşmenin iklim üzerinde kalıcı hasarlara yol açtığını vurguladı.

 Devlet tarafından çiftçileri koruyacak, zararlarını hafifletecek kalıcı çözümler bulunmasının zorunlu olduğunu ifade eden Kumbul, ekonomik açıdan zor durumda olan çiftçilerin, olumsuz hava koşulları, doğal afetler nedeniyle üretim yapamaz hale geldiğini, borçlarını ödemekte zorlandıklarına dikkati çekti.

 Mağduriyetlerin giderilmesi adına, çiftçilerin sorunlarını CHP’li milletvekillerinin Meclis’e taşıyacağını bildiren Kumbul, CHP’li belediyelerin kendi imkanlarıyla zarar gören üreticilerin her daim yanında olacağını belirtti.

 Üreticilerin kayıplarının karşılanması, mağduriyetlerinin giderilmesi için devlet tarafından çiftçilere, uzun vadeli ve faizsiz kredi desteğinin sağlanması gerektiğini belirten Kumbul, “Felaketten dolayı yaşamını yitirenlere rahmet, kederli ailelerine başsağlığı diliyorum. Yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum" dedi.

Etiketler: CHP   Ahmet Kumbul  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 8 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki