Radyo TimeRadyo Time

CHP mağdur çiftçileri dinledi

CHP İlçe Başkanı Ali Takavut ve partlililer, son günlerdeki sağanak yağışların ardından dere taşkınları sonucunda seraları zarar gören Payallar Mahallesi’ndeki üreticileri ziyaret etti.
Bu haber 162 kere okunmuş.25 Ocak 2018, Perşembe - 13:45

 Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Ali Takavut ve partlililer, son günlerdeki sağanak yağışların ardından dere taşkınları sonucunda seraları zarar gören Payallar Mahallesi’ndeki üreticileri ziyaret etti.

 Takavut ve partililer, üreticilerin seralarında incelemelerde bulunarak onların istek ve şikayetlerini dinledi. 

 Payallar Mahallesi’ndeki Delice Çayı’nın üzerindeki köprünün yetersiz gelmesi nedeniyle 10 hektar alandaki seraların yaklaşık 2 metre yüksekliğe ulaşan sular altında kaldığını gören partililer, çiftçilerin zor durumda olduğunu söyledi.

 Seraları sular altında kalan Dometesçi Ali Bilgili, mağdur olduklarını söyleyerek, “Emeğim sular altında kaldı. Bizler yardım bekliyoruz. Lütfen bize yardım edin” dedi.

 CHP İlçe Başkanı Takavut da yaptığı açıklamada, "Toslak Mahallesi, Karadağ Mevkindeki taş ocağından çıkan artık malzemer, yağmur suları ile dere yatağına taşınmış ve dere ıslah edilmediği için, mil halindeki sel dere yatağına sığmıyor ve resimdeki manzaralar ortaya çıkıyor. İlçe örgütü olarak mahallemizdeki zarar gören çiftçilerimizi ziyaret ettik, sorunlarını dinledik ve kendilerinin yanlarında olduğumuzu söyledik. Gerçekten üzücü bir durum, ançak yetkililerinde yeterince olayın üzerine gitmedikleri görülüyor. Mahalleli taş ocağından çok şikayetçi ve bu çamur selinin tek nedeni var oda taş ocağı diyorlar. Yıllardır burada çiftçilik yaparız böyle bir durumla karşılaşmadık, ançak taş ocağından sonra sorunlar başladı diyorlar. Biz de yetkililere çağrı yapıyoruz; mahalle halkını toplayın ve sorunlarını dinleyin. Vatandaş devletinden kendilerine sahip çıkılmasını istiyor" dedi.

-Haberin videosu için tıklayın! 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 10 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki