Radyo TimeRadyo Time

Çığırtkanlık ALTSO Meclisi’nde tartışıldı

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nın Olağan Aylık Meclis Toplantısı, bugün gerçekleşti. Toplantıda ilçede yaşanan hanutçuluk ve çığırtkanlık tartışıldı. ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, “Kimsenin ilçeye gelen turistleri rahatsız etmeye hakkı yok” dedi. Şahin, denetimlerin arttırılması için yerel yönetimleri göreve davet etti.
Bu haber 348 kere okunmuş.26 Haziran 2018, Salı - 13:49

 Açılış, yoklama ve mazeretlerin bildirilmesinin ardından ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, yönetim kurulu faaliyetleri hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi. 

 Üyelerle sık sık istişare toplantılarında bir araya geldiklerini aktaran Başkan Şahin, bu toplantılarda ortaya çıkan taleplerle ilgili olarak da “Üyelerimizden gelen talepleri vakit kaybetmeden çözüme kavuşturmak için çalışıyoruz” dedi. 

 Üyelerden gelen turizm konusundaki taleplerden sonra Alanya Kaymakamlığı’yla iletişime geçerek ‘Turizm İstişare Toplantısı’ düzenlediklerini belirten Başkan Şahin, “Turizm İstişare Toplantısında, Liman Bölgesinde yaşanan sorunlar, haksız rekabete neden olan denetim eksikliği, 90’lı yıllarda alışık olduğumuz, ama bu sene tekrar ortaya çıkan seyyar satıcı sorunları, çığırtkanlık ve hanutçuluk, ulaşım sorunları gibi birçok sorunu dile getirdik, Doğrudan ilgililerine aktardık. Bu sorunların takipçisi olmaya devam edeceğiz. Turizm polisi konusunda da önemli adımlar atıldı. Bu hedefimize de en kısa sürede ulaşacağız” dedi. 

 Şahin’in konuşmasının ardından gündem dışı konuşmalara geçildi. Söz alan meclis üyeleri hanutçuluk ve cığırtkanlıkla ilgili belediyenin kapatma cezası yerine daha caydırıcı cezalar vermesi gerektiğini önerdiler. Yerel yönetimle her zaman uyumlu çalıştığını söyleyen Şahin, “Oda üyem haklı olduğu durumda her kapıyı gururla çalarım” dedi.

 Toplantı gündem dışı konuşmaların ardından sona erdi.

-Haberin videosu için tıklayın! 

Etiketler: ALTSO   Mehmet Şahin  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 10 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki