Çığırtkanlık ve hanutçuluk yapan iş yerleri kapatıldı

Alanya Belediyesi ve İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından ortaklaşa yürütülen çalışmaların neticesinde Kaymakamlık oluruyla çığırtkanlık ve hanutçuluk yaptığı tespit edilen 5 iş yerinin, 3 gün ile 15 gün süreyle iş yeri açma ve çalıştırma faaliyetine son verildi. İş yerleri, sabah polis ve zabıta ekipleri tarafından mühürlendi.
Bu haber 241 kere okunmuş.09 Haziran 2018, Cumartesi - 14:57

 Alanya Kaymakamlığı, Emniyet Müdürlüğü ve Alanya Belediyesi’nin iş birliğinde yürütülen çalışmalar neticesinde çığırtkanlık, hanutçuluk yapan ve kavgaya karışan iki işletmeyle birlikte  5 iş yeri kaymakamlık kararıyla kapatıldı.

 Kurumlarla iş birliğinde yürütülen çalışmalar neticesinde çığırtkanlık ve hanutçuluk önlemek için ciddi tedbir ve denetimlerle etkin mücadele eden Alanya Belediyesi,  çığırtkanlık ve hanutçuluk  yaptığı belirlenen iş yerlerine idari para cezası da  uyguladı.

 Bu sabah polis ekipleri ile birlikte iş yerlerini mühürleyen zabıta ekipleri kapattıkları iş yerlerinin kepenklerine astığı afişle  ilgili işyerlerinin hanutçuluk ve çığırtkanlıktan dolayı kapatıldığını açıkladı. Bundan sonra da hanutçuluk ve çığırtkanlıktan ceza alan iş yerlerinin ifşa edileceği bildirildi.

 Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, "Turizmde marka olmuş şehrimizde yaşayan herkes dolaylı da olsa turizmden ekmek yiyor. Şehrimizde bulunan yerli ve yabancı misafirlerimize yapılan çirkin davranışlara asla izin vermeyeceğiz. Kaymakamlığımız, Emniyet Müdürlüğümüz ile iş birliği içinde mücadelemiz devam edecek. Çok ciddi cezalar uygulayacağız. Alanya'nın yıllardır binbir emekle edindiği imaja kimsenin leke düşürmesine izin vermeyiz. Kimse bindiği dalı kesmesin. Kentimizin huzurunu bozdurmayacağız. İşini doğru ve düzgün şekilde yapan esnaflarımıza teşekkür ediyorum. Ancak kurallara uymayan, kentin düzenini ve huzurunu bozmaya yönelik davranışlara asla müsaade etmeyeceğiz. Bu konuda ne gerekiyorsa yapacağız" dedi.

-Haberin videosu için tıklayın! 

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 3 = ?

 
En Son Haberler
YazarlarTümü
haber yazılımı: buki