Radyo TimeRadyo Time

Çocuk Tiyatrosu muhteşem bir oyunla seyirci karşısında

Alanya Belediye Tiyatrosu Çocuk Birimi tarafından düzenlenen 2017-2018 Tiyatro Sezonu Oyunculuk Kursu tamamlandı. Kursa katılan 35 öğrenci muhteşem bir oyunla 9 ve 10 Haziran tarihlerinde seyirciyle buluşuyor.
Bu haber 647 kere okunmuş.07 Haziran 2018, Perşembe - 12:03

Korsanlar ve Prenslerin Savaşı

Yaşları 5 ile 13 arasında değişen 35 çocuk tarafından hazırlanan “Korsanlar ve Prensler” isimli oyunun konusu kısaca şöyle:

Prenses Çilekli Turta ile Prens Haşlanmış Yumurta büyük bir törenle evleneceklerdir. Ancak adalarını istila eden korsanlar; prensesi ve nedimeleri kaçırıp deniz fenerine hapsederler. Hem Kral Makarnus’un hazinesini ele geçirirler hem de gemilerine el koyarlar. Ancak Prens Haşlanmış Yumurta bu azılı korsanlara pabuç bırakmak niyetinde değildir. Nitekim sanatın ve sevginin gücü kötülüğü yenecektir.
 
 Yönetmenliğini Nilbanu Engindeniz’in yaptığı oyunun metni bir yıl boyunca eğitimden geçen çocuklarla birlikte yazıldı. Engindeniz tarafından yönetilen oyunun koreografisi ise Anıl Türkmener’e ait.

 Oyun 9 ve 10 Haziran saat 17.00’de Belediye Binası arkasında bulunan Sahil Güvenlik’in olduğu alanda başlayarak  korsan gemisinde devam edecek. Birden fazla mekan kullanılarak seyircilerin oyuncularla beraber hareket edeceği oyun birbirinden güzel danslar ve sürprizlerle dolu. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 5 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki