Radyo TimeRadyo Time

Cumhurbaşkanı müjdeyi verdi

Erdoğan, Ankara Spor Salonu'nda partisinin Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı'nda, önemli müjdeler verdi. Erdoğan Ankara-Delice, Burdur-Alanya, Denizli-Antalya, Ankara-Sivrihisar Otoyollarının 2023 perspektifi kapsamındaki projelerin içinde yer aldığını söyledi
Bu haber 299 kere okunmuş.25 Mayıs 2018, Cuma - 13:52

 Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Yerli otomobili yapacağız. Hedefimiz önümüzdeki yıl prototipi tamamlamak. 2021 yılında da ticari üretime geçmektir" dedi.

 "Yerli otomobilimizi yapacağız" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, prototipi gelecek yıl tamamlamayı ve 2021'de ticari üretime geçmeyi planladıklarını belirtti.

 Otoyolların bir bölümünün inşasına başlandığını, bir bölümüne ise yakında başlanacağını açıklayan Erdoğan, "İstanbul-İzmir Otoyolu'nun tamamını önümüzdeki yıl sonuna kadar hizmete açıyoruz" diye konuştu.

 Erdoğan, Kuzey Marmara Otoyolu'nun büyük bölümünün gelecek yıl tamamlanacağına dikkati çekerek, "29 Ekim'de İstanbul'daki üçüncü havalimanını açıyoruz” ifadesini kullandı.

1915 Çanakkale Köprüsü'nün içinde yer aldığı Tekirdağ- Balıkesir Otoyolu'nun 2022'ye kadar bitirileceğini, Ankara-Niğde Otoyolu'nun inşası bittiğinde Edirne'den Şanlıurfa'ya kadar kesintisiz otoyol ulaşımının sağlanacağını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Menemen-Çandarlı Otoyolu'nun yapımına başlandığını, Mersin-Taşucu Otoyolu'nun ihalesinin birkaç ay içinde yapılacağını kaydetti.

 Erdoğan, Ankara-Delice, Burdur-Alanya, Denizli-Antalya, Ankara-Sivrihisar Otoyollarının 2023 perspektifi kapsamındaki projelerden olduğunu belirterek, "Ovit Tüneli'ni bu yıl, Zigana Tüneli'ni önümüzdeki yıl tamamlamayı hedefliyoruz. Cizre ile Şırnak'ı birbirine bağlayan Cudi Tünelleri beton kaplama aşamasına geldi. İnşallah yakında onları da hizmete açacağız" dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 5 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki