Radyo TimeRadyo Time

Demirtaş’ta köprü çilesi bitiyor

Alanya Belediyesi, 2010 yılında sel felaketi nedeniyle kısmi olarak çöken Demirtaş Mahallesi'ndeki Yenidamlar Köprüsü'nün yenilenmesi 1 Aralık'ta ihale yapacak.
Bu haber 181 kere okunmuş.22 Kasım 2017, Çarşamba - 14:25

 Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Demirtaş Mahallesi'nde Yenidamlar Köprüsü'nü yenilemek için çalışma başlattı. 2010 yılında sel felaketi nedeniyle 30 santimetre çöken Yenidamlar Köprüsü'nün yenilenmesi için köprünün inşa edileceği yerde etüt çalışmalarını yaptıran Başkan Yücel, yeni köprü için proje hazırlattı. Proje çalışmaları sonrasında köprünün inşası için Alanya Belediyesi, köprü yapımı için 1 Aralık'ta ihale yapacak.

 Günde 1.500 öğrencinin kullandığı Yenidamlar Köprüsü, Demirtaş, Seki, İshaklı, İspatlı ve Aliefendi'de yaşayan insanlara hizmet veriyordu. Projesi hazırlanan ve yapımı için 1 Aralık'ta yapılacak olan ihaleden sonra köprü ihalesini kazanan şirket, en geç 270 gün içersinde köprüyü yenileyerek, hizmete sunacak. Başkan Yücel, "Her zaman hizmet üretiyoruz. Demirtaş'taki Yenidamlar Köprüsü için de proje hazırladık ve 1 Aralık'ta ihaleye çıkacağız. İhaleyi kazanan şirket, 270 günde köprüyü inşa edecek ve trafiğe açacak. Demirtaşlılara şimdiden yeni köprümüz hayırlı ve uğurlu olsun" dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 9 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki