Radyo TimeRadyo Time

Demonstrasyon Projesi’nin son tematik toplantısı 17 Aralık’ta İstanbul’da yapılacak

İklim değişikliği ile mücadeleye destek veren ve “Türkiye Cumhuriyeti’nde Düşük Küresel Isınma Potansiyeline (KIP) Sahip Soğutkanların Teşvik Edilmesi İçin Tanıtım ve Pilot Faaliyetler” başlıklı Demonstrasyon Projesi kapsamındaki, 5 Kasım’da İzmir’de ve 26 Kasım’da Ankara yoğun katılımla gerçekleşen tematik toplantıların sonuncusu İstanbul’da yapılacak. 17 Aralık Salı günü İstanbul Fairmont Quasar’da gerçekleştirilecek tematik toplantının detayları unido.sosiad.org.tr üzerinden açıklandı.
Bu haber 322 kere okunmuş.10 Aralık 2019, Salı - 10:54

SOSİAD hakkında

SOSİAD (Soğutma Sanayii İş Adamları Derneği), Türkiye Soğutma Klima Sektörünün sağlıklı, sürdürülebilir gelişimini sağlayarak, sektörün küresel alana başarılı biçimde entegre olabilmesi, dolaylı olarak soğutma, klima sektörünün hizmet verdiği toplum ve endüstriler için üretilen faydanın çoğaltılması için 2005 yılında kuruldu.

Hedefleri:

İklimlendirme, soğutma sistem, cihaz ve komponentlerinin, çevre dostu, enerji verimli ve tasarruflu, insan sağlığına duyarlı, güvenilir niteliklere sahip olarak sürdürülebilir geleceğin hizmetinde olmasını sağlamak, bunun için sektörü geliştirecek, bütünleştirecek, ilgili disiplinlerle işbirliğini güçlendirecek; bilgi-deneyim alışverişlerini, iletişimini yürütecek faaliyetler, projeler üretmek, Türkiye iklimlendirme, soğutma sistem, cihaz ve komponentlerinin kullanıldığı tüm alanlar için çözüm, güvence, danışma merkezi olmak, üyelerinin global vizyonunun gelişmesine, küresel rekabetçilik gücünün artmasına, bekasına, saygınlığına katkı sağlayacak enstrümanlar üretmektir.

Proje hakkında

Birleşmiş Milletler Sınai Kalkınma Örgütü (UNIDO) ile Soğutma Sanayii İş Adamları Derneği (SOSİAD) arasında imzalanan ve UNIDO’nun 120632 no’lu proje protokolü çerçevesinde “Türkiye Cumhuriyeti’nde Düşük Küresel Isınma Potansiyeline (GWP) Sahip Soğutkanların Teşvik Edilmesi için Tanıtım ve Pilot Faaliyetler Projesi” adı ile yürütülen çalışmanın amacı, düşük KIP’a (küresel ısınma potansiyeli) sahip soğutkan kullanımı konusunda farkındalık yaratmaktır. Belirlenen beş pilot tesiste mevcut sistemlerin enerji ölçüm ve analizlerinin yapılmasının yanı sıra, kullanılan soğutkanın çevre dostu natiflerine dönüştürülmesi sağlanmıştır.

Mevcut sistemlerin enerji verimliliği açısından ön değerlendirmesi yapılmış ve dönüşümü tamamlanan tesislerin işletme parametrelerinin izlenmesi ile raporlanması amaç edinilmiştir. Uzaktan izleme ve yeni nesil elektronik kontrol uygulamaları ile HCFC dışındaki natif soğutkanlarla işletimin dönüşüm sonrasındaki sonuçları kamuoyu ile düzenlenecek toplantılar aracılığı ile paylaşılacaktır.

İzlenen ve analiz edilen veriler; soğutma tedarikçileri, son kullanıcılar ve ilgilenen diğer taraflar için değişik platformlarda erişilebilir hale getirilecektir.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 1 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki