Radyo TimeRadyo Time

“Dersim orta çağdır”

Vatan Partisi 24 Haziran Seçimlerinde son haftaya girdiğimiz bugünlerde çalışmalarını şehir merkezinde yoğunlaştırdı.
Bu haber 507 kere okunmuş.19 Haziran 2018, Salı - 11:33

 Antalya Milletvekili Adayları Hasan Faruk Kurtoğlu ve Tahir Sertkaya, cadde cadde dolaşıp esnaf ve vatandaşların sorunlarını dinleyip, partilerinin çözüm önerilerini anlatıyorlar. Ziyaretleri sırasında vatandaşların gündeminde olan “Dersim” tartışmalarına ilişkin de Vatan Partisi’nin Mola Kavşağında bulunan Seçim Masasında Antalya Milletvekili Adayı Hasan Faruk Kurtoğlu’nun önemli açıklamaları oldu. Kurtoğlu “24 Haziran yaklaştıkça siyasetin taşıdığı maskeler bir bir düşmekte her şey ayan beyan ortaya dökülmektedir” diyerek, “Amerika ve Avrupa Birliği rotasında iktidarda kalma ve iktidar olma uğruna her şeyin mubah olduğu bir sürece girdik. Yıllardır besleyip, büyütülen gericilik, bölücülük, Cumhuriyet ve Atatürk düşmanlığı etkisi altına sokulmuş, vatandaşlarımızın oyunu alabilmek için akıl almaz taahhütler verilmekte bu konuda iktidar ve muhalefet bir biri ile yarışmaktadır” dedi.

Vatan Partisi Antalya Milletvekili Adayı Hasan Faruk Kurtoğlu’nun açıklaması şöyle; 

 “Bölücü parti HDP Adayı Diyarbakır’ı başkent ilan ederken, Ana Muhalefet Partisi Dersim ve Ermeni Soykırımı Araştırma Komisyonları kuracağını açıklıyor. Sayın Başbakan, bu kervanın Dersim ayağına ekleniyor, Saadet Partisi Lideri ‘Kürdistan sözünden ürkmemek gerekir’ gibi sözlerle aynı emperyalist merkezlere mesaj gönderiyor. Dersim diyenlere bir kere daha hatırlatıyoruz. Dersim orta çağ karanlığıdır, İngiliz'le iş birliği yapan, Genç Türkiye Cumhuriyetine karşı silahlı ayaklanmayı örgütleyen Seyit Rıza ve Şeyh Said’dir.

 Tunceli Cumhuriyet demektir. Ülkemizin Başkenti Ankara’dır. Hayal içinde yüzenleri hatırlatıyoruz, İngilizlerin kucağına oturmuş atalarınız nasıl kandırılmış yüz üstü bırakılmışsa siz de öyle kucağına oturduğunuz Amerika ve AB tarafından yüz üstü bırakılacaksınız. Türk ve Kürdü ile oluşan Türk Milleti’nin birlik ve beraberliğinden yana olmaktan başka onurlu bir çıkış yolu yok. Tarihimiz ibret sayfaları ile doludur. Herkes aklını başına toplamalıdır. Siyasilerimize buradan uyarıyoruz; Bölücülük, gericilik Cumhuriyet ve Atatürk düşmanlığı üzerine siyaset yapmanın bedelini 25 Haziran sabahı ödemiş olarak uyanacaksınız. Bütün bu olumsuzluklara zor koşullarda kahramanca direnen Vatan Partisi’nin başağa sarılı yıldızının parıltısı ülkemizi bu çıkmazdan kurtarmaya geliyor. Bizden söylemesi. Türk Milleti’nin bilgisine sunuyoruz. Saygılarımızla”

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 2 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki