Radyo TimeRadyo Time

“Derya Gülü” Dünya Tiyatro Günü’nde alkışa doymadı

Alanya Belediye Tiyatrosu’nun son oyunu, “Derya Gülü” 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde tekrar sahnelendi. Yönetmenliğini Murat Atak’ın yaptığı, Belediye Tiyatrosu Oyuncularının sahnelediği, Necati Cumalı’nın eseri Derya Gülü, seyirciden tekrar büyük alkış aldı.
Bu haber 412 kere okunmuş.29 Mart 2017, Çarşamba - 11:09

 Alanya Belediyesi Tiyatro Müdürlüğü tarafından oyunu izlemeye gelen vatandaşlara, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nü anısına karanfil dağıtıldı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği iki perdelik drama oyun, büyük beğeniyle izlendi.

 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’ne özel olarak sahnelenen oyuna, Alanya Belediyesi Oba Kız Öğrenci Yurdu’nda kalan öğrenciler de davet edildi. İkinci dönem sınavlarının başladığını ve yoğun bir sınav temposu yaşadıklarını belirten öğrenciler, Derya Gülü’nü çok beğendiklerini söylediler. Tiyatro jesti için Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e ve Belediye Tiyatrosu oyuncularına teşekkür eden öğrenciler, oyunun onlar için iyi bir moral olduğunu söylediler.

Oyunun konusu:

Ege kıyısındaki bir sahil kasabasında yaşlı bir balıkçının, karısıyla aralarındaki geçimsizliğin yol açtığı dramın anlatıldığı oyun 2 perde olarak sahnelendi. 

Meryem ile balıkçı kocası Haşim Kaptan arasında ciddi bir yaş farkı vardır. Meryem kendisini sevgisiz ve yalnız hissetmektedir. Meryem’e yakınlaşmaya başladığı şüphesiyle yanındaki adamını kovan Haşim Kaptan, yeni bir yardımcı bulur kendine: Sinan. Yaşça da birbirlerine denk olan Meryem ile Sinan arasında bir yakınlaşma başlar. Oyunda yaşlı balıkçı Haşim Kaptan rolünü Nejat Koper, eşi Meryem rolünü Birke Muratal ve çiftin hayatına girerek tüm dengeleri değiştiren genç balıkçı Sinan rolünü ise Vedat Akbulut canlandırıyor.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 1 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Cumhurbaşkanı kim olsun?
 
haber yazılımı: buki