Radyo TimeRadyo Time

"Destek büyüyor"

AKP’nin 100.000 imza barikatına karşı Doğu Perinçek 50.000 sınırını aştı. Toplumun farklı kesimlerinden önde gelen isimler yurttaşları imza vermeye çağırdı
Bu haber 421 kere okunmuş.07 Mayıs 2018, Pazartesi - 14:48

 İyi Parti Lideri Meral Akşener ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun 100.000 imzayı geçtiğini hatırlatan öncüler, “Sıra Doğu Perinçek’te” dedi.

 100 .000 imza maratonu bu sabah 4. gününe girdi. İlk 3 günde 100.000 imzanın yarısına ulaşan Doğu Perinçek'in kalan 3 günde 50.000 imza daha toplaması için seferberlik yurt çapında sürüyor. Vatan Partisi Örgütlerinin yanı sıra farklı siyasi partilerden aydınlar, AKP'nin 100.000 imza dayatmasına karşı Perinçek'e destek çağrısı yapıyor.

 Eski CHP Milletvekili ve Kültür Bakanı Timuçin Savaş, Tiyatro Oyuncusu Can Kolukısa, Gazi Erten Acır, Türkiye’nin İlk Kadın Orkestra Şefi İnci Özdil, Piyano Eğitmeni Oya Akyıldız, Söke Köylüleri, huzurevinden yaşlılar, üniversite öğrencileri, AKP, CHP, İyi Parti Üyeleri de Perinçek’in 100.000 imza barajını aşması için imza attı. Seçim kurulları 9 Mayıs saat 20.00’ye kadar açık olacak.

 CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç ve CHP’li vekiller, Perinçek için imza çağrısında bulundu. Haluk Koç, “Meral Hanım imzayı tamamladı. Tüm demokratlar, “Temel Karamollaoğlu, Doğu Perinçek ve Vecdet Öz için imza vermeye, bulunduğunuz İlçe seçim kurullarına koşunuz” dedi. CHP İstanbul Milletvekilleri Barış Yarkadaş ve Mahmut Tanal da Akşener ve Karamollaoğlu’nun 100.000 imzayı topladığını sırada Doğu Perinçek ve Vecdet Öz’ün bulunduğunu belirterek, CHP’lilerden İlçe Seçim Kurullarına giderek imza vermelerini istediler.

 Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu da vatandaşları imza vermeye çağırdı: “Özgür, adil, eşit koşullarda seçim için 1000.000 imza ile aday olmak isteyen Meral Akşener ve Temel Karamollaoglu yeterli imzayı toplayarak aday olmaya hak kazandı. Diğer adaylar Doğu Perinçek ve Vecdet Öz için de seçime girebilmesi için haydi seçim kurullarına imzaya”

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 8 = ?

 
En Son Haberler
haber yazılımı: buki