Radyo TimeRadyo Time

“Destek sizden hizmet bizden”

Göreve geldiklerin günden bu yana Korkuteli’ne 200 milyon liralık yatırım yaptıklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, “Destek sizden hizmet bizden” dedi.
Bu haber 488 kere okunmuş.06 Haziran 2018, Çarşamba - 16:25

 Antalya Büyükşehir Belediyesi iftar sofrası bu kez Korkuteli’nde kuruldu. İftar yemeğine Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Ali İrban ve vatandaşlar katıldı. Bakan Çavuşoğlu ve Başkan Türel, iftardan önce yeni Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Ali İrban’ı makamında ziyaret ederek, başarılar diledi.

 Korkuteli'nden her zaman destek gördüklerini ifade eden Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ilçeye bir hükümet konağı yapılacağını müjdeledi. Çavuşoğlu, ilçe halkının TOKİ isteği olduğunu dile getirerek, "Korkuteli'ne TOKİ'yi getireceğiz" dedi.

 Korkuteli'nde Mermer İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kurulmasıyla ilgili işlemlerin tamamlanmak üzere olduğunu belirten Bakan Çavuşoğlu, şöyle konuştu: “Korkuteli-Elmalı duble yol çalışmaları hızla ilerliyor. Elmalı-Finike-Kumluca tarafındaki yolu da duble yol yapıyoruz. Elmalı'dan Kaş ve Kalkan'a yol projemiz hazır. Yine Demre-Kaş tarafına Batı Antalya Havalimanı'nı yapacağız. Antalya'nın 3'üncü havalimanı olacak. Antalya-Alanya otobanı, Kayseri-Aksaray-Konya-Antalya hızlı tren projesi, Akdeniz sahil yolu... Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan da seçim beyannamemizi açıklarken bunları söyledi. Sayın Cumhurbaşkanı İstanbul'dan sonra en çok Antalya dedi. Çünkü Antalya'da çok önemli projeleri hayata geçiriyoruz.”

 Korkuteli'ne doğalgaz da getirileceğini belirten Çavuşoğlu, bununla ilgili Bakanlar Kurulu kararının alındığını söyledi. 24 Haziran seçimlerinden tarihi bir oyla başarıyla çıkacaklarına inandığını ifade eden Çavuşoğlu, “Güçlü hükümet, güçlü meclis ve güçlü Türkiye olacak inşallah. Onun için şimdi Korkuteli vakti, şimdi Antalya vakti, şimdi Türkiye vakti. Vakit yola devam vakti” diye konuştu.

 Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de konuşmasında şunları söyledi: “Bu sofralar birliğimizi, bütünlüğümüzü ve bağımsızlığımızı ifade ediyor. Biz birlikte olunca güçlü oluyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi tek devlet tek millet tek vatan tek bayrak olmak bütünlüğümüz. Gezi olaylarında 3 tane sökülen ağacı bahane ederek toplumsal ayaklanma ile liderini görevden uzaklaştırıp iktidarını derdest etmeye çalıştılar. 17-25 Aralıkta yine yargı darbesiyle bunları denediler. 15 Temmuz’da hainler başarılı olamadı. Cumhurbaşkanımızın dik duruşu ile bu millet tankların önüne yattı. Alçaklara fırsat vermedi. Bugün ne yapıyorsak bu birliğimiz bütünlüğümüz ve Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın, Bakanlarımızın gayretleri ve destekleri sayesinde yapıyoruz.”

 Büyükşehir Belediyesi’nin Korkuteli’ne yaptığı yatırımları anlatan Türel şunları aktardı: “Göreve geldiğimizde Fatih Caddesi, Otogar ve Toptancı Hal tıkanmıştı, kilitlenmişti. Başlamış ama yarım kalmış, yılan hikayesine dönmüştü. Göreve geldik. Çok kısa sürede Fatih Caddemizi Korkuteli’nin girişine yakışır bir hale getirdik. Otogarımızı açtık. Toptancı Halimizi hizmete sunduk. Sizler destekleyip bizler göreve gelmemiş olsaydık hala bu hizmetleri belki de bekliyor olacaktı. Ve işte Korkuteli’ye hizmetlerimiz altyapısı ile üst yapısı ile bütün hızıyla devam ediyor.”

 Başkan Türel şöyle devam etti: “İşte hastanemiz hizmete girdi. Ama önündeki yol mutlaka yapılmalıydı. Önce alt yapısını bitirdik. Şimdi sıcak asfaltı bitti, bordürleri döşeniyor. Böylece Uzunoluk köprüsünden, Çayırlı camine ve hastaneye kadar olan asfalt çalışmamızı da tamamlıyoruz. Bayramdan önce bitecek. Tozdan topraktan Korkuteli’yi kurtarmış olacağız.”

 Göreve geldikleri günden bu yana Korkuteli’ne 200 milyon liralık yatırım yaptıklarını belirten Başkan Menderes Türel, şunları söyledi: “Şimdi seçim zamanındayız bol bol vaatler uçuşuyor. 2009’da büyükşehir seçiminden önce Antalya’da yaşadık mı yaşadık.  Bedava elektrik dediler, bedava elektriği unuttular, suyu en pahalı kullanan il yaptılar. Antalya’yı biz çiftçiye bedava elektrik dedik. Sulama suyunda sadece Korkuteli’nde 2700 çiftçimiz sulama suyunda elektriği bedava kullanıyor. Biz söz verdik mi yaparız. Bizim farkımız bu. Siz bizleri desteklediğiniz müddetçe gece gündüz çalışarak hizmet etmenin onurunu yaşayacağız. Destek sizden hizmet bizden.”
 
 İftarın ardından Bakan Çavuşoğlu ile birlikte Korkuteli Seçim Koordinasyon Merkezinin açılışını yapan Başkan Türel, Korkuteli MHP ilçe teşkilatını ziyaret etti. Türel, daha sonra Antalya’ya dönerek, Büyükşehir Belediyesi tarafından Kaleiçi’ndeki Karatay Medresesinde gerçekleştirilen Ramazan sohbetlerine katıldı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 4 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki