Radyo TimeRadyo Time

Deveciler Derneği’nden Güney’e ziyaret

Alanya ve çevresinde faaliyet gösteren deveciler, tek çatı altında toplanarak, dernek kurdu. Alanya Deveciler Turizm Derneği’ni kuran faaliyetlerini bundan böyle bir kurumsal kimlik altında yürütecek.
Bu haber 302 kere okunmuş.07 Haziran 2017, Çarşamba - 13:42

 Alanya ve çevresinde faaliyet gösteren devecileri tek çatı altında toplayarak, dernek kuran Alanya Deveciler Turizm Derneği Başkanı Kadir Koca, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney’i makamında ziyaret etti.

 Kadir Koca, “Yıllarca bir çatı altında toplanamamanın büyük sıkıntılarını yaşadık. Yaptığımız çalışmalar sonucu Alanya’da faaliyet gösteren devecileri bir çatı altında topladık ve derneğimizi kurduk. Bundan sonra sorunlarımız daha kolay çözeceğiz ve daha iyi hizmet vereceğiz” dedi.

 Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney ise, “Alanya’da devecilik kültürü yaşatılmalı. Dedelerimiz devecilik yapardı. Yayla göçleri develerle yapılırdı. Şimdi sadece turistlerin taşındığı bir kültür olarak devam ediyor. Yörüklerin devecilik kültürünü yaşatacak adımları hep birlikte atmalıyız. Bu konuda üzerimize düşen görevi yerine getirmeye hazırız” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 7 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki