Radyo TimeRadyo Time

Din görevlileri Ramazan Ayı toplantısını gerçekleştirdi

2019 yılı Ramazan Ayı öncesi din görevlileri, arasında çalışma birliğini sağlamak ve Ramazan Ayı hizmetlerini değerlendirmek üzere istişare toplantısı İlçe Müftüsü Dr. İhsan İlhan başkanlığında Alış Camii’nde gerçekleştirildi.
Bu haber 199 kere okunmuş.01 Mayıs 2019, Çarşamba - 09:31

“Diyanet İşleri Başkanlığı Ramazan Ayı Hizmetleri Talimatı” çerçevesinde gerçekleşen toplantıda, İlçe Müftüsü Dr. İhsan İlhan tarafından Ramazan Ayı boyunca ilçede gerçekleştirilecek olan İrşat hizmetleri, camilerle ilgili alınması gereken tedbirler, ibadetlerle ilgili alınacak tedbirler ile Ramazan Ayı içerisinde yapılacak olan faaliyetler hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu. Ayrıca ilçede din hizmetleri konusunda nelerin yapılabileceğine dair görüş alışverişinde bulunuldu. Toplantı iyi dilek ve temennilerin ardından sona erdi.

Toplantı hakkında bilgi veren İlçe Müftüsü Dr. İhsan İlhan, “Rahmet, bereket ve mağfiret iklimi olan Ramazan Ayı’na erişmenin huzur ve mutluluğunu yaşamaktayız. 5 Mayıs Pazar günü kılacağımız ilk teravih namazının ardından 6 Mayıs Pazartesi günü tutacağımız ilk oruç ile bu mübarek aya girmiş olacağız. Ramazan Ayı öncesi görevlilerimizle yaptığımız toplantıda Ramazan Ayı boyunca ilçemiz genelinde neler yapabileceğimize dair bir istişare yaptık. Toplantı vesilesiyle geçen ayların muhasebesini yaptık ve gelecek ayın plan ve projelerini hazırladık. Müftülük olarak ilçemiz genelinde yapmış olduğumuz vaaz, irşat ve diğer dini programlarla ilgili bir değerlendirmede bulunduk” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 6 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki