Radyo TimeRadyo Time

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Osman Tıraşçı’dan İlçe Müftülüğüne ziyaret

Bir dizi program için Antalya’ya gelen Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Osman Tıraşçı Alanya İlçe Müftülüğü’nü ziyaret etti.
Bu haber 214 kere okunmuş.25 Mart 2019, Pazartesi - 16:32

Müftülük makamında gerçekleşen ziyarette Alanya İlçe Müftüsü, Dr. İhsan İlhan, müftülüğün çalışmaları ve hizmetleri hakkında Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Osman Tıraşçı’ya genel bilgiler verdi. İlçe Müftüsü, Dr. İhsan İlhan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Osman TIraşçıya’ya teşekkür etti.

Sohbet havasında geçen ziyaret, iyi dilek ve temennilerin ardından hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Osman Tıraşçı kimdir?

1957 yılında Eskişehir-Bahçecik köyünde doğan Tıraşçı, 1976 yılında Eskişehir İmam Hatip Lisesini, 1980 yılında da Bursa Yüksek İslam Enstitüsü'nü bitirdi.

Meslek hayatına, Eskişehir merkez Yeşitepe Beyazıt Cami'de İmam Hatip olarak başlayan Tıraşçı, yüksek öğrenimi sırasında Bursa'da Fahri İmam Hatiplik yaptı. 1983 yılında kısa dönem askerliğini bitirerek Eskişehir'de İmam Hatip, Kur'an Kursu Öğreticisi, Şube Müdürü ve Vaiz olarak görev yaptı.

Tunceli-Çemişgezek, Eskişehir-Sarıcakaya ilçe müftülükleri yaptıktan sonra, Almanya'da (Stuttgart ve Hamburg) din görevlisi olarak bulundu. Aşere kıraati ile ilgili özel dersler alan Tıraşçı, mahalli radyo ve televizyonlarda program hazırlayıp sundu. Yerel gazetelerde haftalık yazılar yazdı, Ramazan özel sayfaları hazırladı.

Eskişehir İl Müftü Yardımcısı görevinde bulunurken 08.02.2008 tarihinde Ağrı İl Müftülüğüne, 30.07.2010 tarihinde de Manisa İl Müftülüğü görevine atandı.

21 Aralık 2010 tarihinde İnsan Kaynakları Genel Müdürü, 20 Aralık 2017 tarihinde de Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı olarak atanan Osman Tıraşçı evli ve 3 çocuk babasıdır.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 7 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki