Radyo TimeRadyo Time

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş Alanya’ya geliyor

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Alanya İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenecek olan "Hafızlık İcazet Merasimi" için Alanya'ya geliyor.
Bu haber 387 kere okunmuş.19 Nisan 2019, Cuma - 14:25

Müftülüğe bağlı Kur’an Kurslarında hafızlık eğitimini tamamlayarak Hafızlık Belgesi almaya hak kazanan 28 hafız öğrenci için “Hafızlık İcazet Merasimi” düzenlenecek.

20 Nisan 2019 Cumartesi günü saat 13:30’da Atatürk Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilecek olan programa Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş da konuk olacak.

Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayacak olan programda, günün anlam ve önemine dair konuşmalar, slayt gösterileri, ilahi dinletisi, hafızlık taçlarının giydirilmesi ve hediye takdimi yapılacak.

Aynı gün ayrıca saat 12.00’de Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın katılımıyla inşaatı tamamlanan Giritoğlu Mustafa Uğuz Camii’nin açılışı gerçekleştirilecek.

Saat 17.00’de ise Alanya Ticaret ve Sanayi Odasında Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Alanyalı Esnaf ve Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri ile bir araya gelecek.

Gerçekleştirilecek olan programa tüm ilçe halkını davet eden İlçe Müftüsü Dr. İhsan İlhan, “Müftülüğümüze bağlı Kur’an Kurslarında hafızlık eğitimini tamamlayarak Hafızlık Belgesi almaya hak kazanan 28 hafız öğrencimiz için “Hafızlık İcazet Merasimi” düzenleyeceğiz. Aynı gün Diyanet İşleri Başkanımız Sayın Prof. Dr. Ali Erbaş’ın teşrifleriyle inşaatı tamamlanan Giritoğlu Mustafa Uğuz Camii’nin açılışını gerçekleştireceğiz. Yavrularımızın sevinçlerine ortak olmaya ve cami açılışına tüm ilçe halkını davet ediyorum” dedi.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 10 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki