Radyo TimeRadyo Time

Doktor ve öğretmen adaylarından çocuklara 23 Nisan sürprizi

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) doktor ve öğretmen adayları , ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören çocukları 23 Nisan'da unutmadı.
Bu haber 193 kere okunmuş.23 Nisan 2018, Pazartesi - 15:24

 Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi ‘nde yatarak tedavi görmekte  olan çocuklar için  ALKÜ Gönüllü Hekimler Kulübü Tıp Fakültesi öğrencileri  tarafından  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı  kapsamında   sürpriz  bir  kutlama programı düzenlendi. Hastanenin çocuk servisinde düzenlenen etkinlikte; çocuklar hastalıklarını kısa bir süreliğine unutarak palyaçolar  eşliğinde,  gönüllerince eğlendi. Yüzleri boyanan çocuklar,  geleceğin  doktor adaylarıyla  birlikte çeşitli oyunlar oynadı. Mutlulukları yüzlerinden okunan çocuklar çalan müziğe eşlik ederek  ebeveynleriyle birlikte dans etmeyi de  unutmadı. Geleceğin doktor adayları, Servislerde tedavi için yatmakta olan tüm çocukları ziyaret ederek, onlara verdikleri hediyelerle anı ölümsüzleştirdiler. 

 ALKÜ Gönüllü Hekimler Kulübü Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Durkadın Demir Ekşi, "Amacımız rahatsızlıklarından dolayı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu yaşayamayan çocuklarımızın yüzlerini güldürmek ve mutlu etmek" dedi. Ekşi, ”Yatarak tedavi gören çocuklarımız, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarını izlemeye gidemeyecekleri için  onlara  '23 Nisan' coşkusunu yaşatmak istedik. Çocuklarımız çok güzel eğlendiler, keyifli dakikalar yaşadılar, onlarla birlikte bizlerde çok  eğlendik ve mutlu olduk. Hekimlik sadece  hasta bakmak değil aynı zamanda  karşındakini anlamayı da gerektirir. Bizler hocaları olarak bu tür etkinliklerin mesleki açıdan  faydalı olacağına inanmaktayız" diye konuştu.

 ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yatarak  tedavi gören çocuklar gülsün diye bir araya gelen Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bilimleri, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik  ile Fen Bilgisi  öğrencileri çocukların  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı.  Etkinlik kapsamında Çocuk Servisini süsleyerek çocukları bir araya getirdiler. Öğretmen adayları, çeşitli boyama kitaplarını çocuklarla birlikte boyadı, oyuncaklar ve takılar yaparak onların hem keyifli hem de öğretici anlar yaşamasını sağladılar. Birlikte yaptıkları boyamalar, oyuncaklar, süsler ve takıları çocuklara armağan ederek günü ölümsüzleştirdiler. 

 Temel Eğitim Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi  Sibel Dal, "Çocuklarımızın hayat motivasyonunu arttırmak ve  onların hastaneyle  ilgili olumsuz görüşlerini bir anlamda  yıkmak için bugün bir araya geldik" dedi. Dal, "Bizler  ALKÜ Alanya Eğitim Fakültesi ve Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümü öğrencilerimizle birlikte 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamak istedik. Çocuklarımızın bugünü dolu dolu yaşamasını istiyoruz. Yatarak tedavi gören çocuklarımızla birlikte bir dizi etkinlik yaparak onların hastaneyle  ilgili olumsuz görüşlerini yıkmak ve hayat motivasyonunu arttırmayı amaçlıyoruz " dedi.

 ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı, " 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında hocalarımın ve öğrencilerimin ALKÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yatan çocuklara yönelik etkinlikler düzenlemesi beni çok mutlu etti. Bu anlamlı günde çocuklarımızı sevindiren öğrencilerimi ve hocalarımı tebrik ederim" diye konuştu. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 7 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki