Radyo TimeRadyo Time

Dolar haftanın son gününde 3 liranın üzerinde başladı

OHAL'in uzatılmasına ilişkin tartışmalara bağlı tedirginlik ve küresel piyasalardaki gelişmelerin etkisiyle Dolar güne 3 liranın üzerinde başladı.
Bu haber 1060 kere okunmuş.30 Eylül 2016, Cuma - 11:55

 Moody's'in not indirimi sonrası 3 lirayı test ettikten sonra, hafta boyunca 2.97-2.99 lira aralığında hareket eden Dolar, Milli Güvenlik Kurulu'ndan OHAL'in uzatılmasına ilişkin önerinin çıkmasının ardından yönünü yukarıya çevirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dünkü "27. Muhtarlar Toplantısı"nda OHAL için 12 ayın yetmeyebileceğini belirtti.

 Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü'nün (OPEC) önceki gece açıklanan üretimi kısma kararının, Türkiye'de ödemeler dengesini daha da bozabileceği öngörüsüyle dün 2.98 lirayı aştı.

 OHAL'e ilişkin açıklamaların yanında, küresel piyasalarda da Deutsche Bank'a ilişkin tedirginliklerin artması, Doların yönünü yukarıya çevirdi ve dün kapanışa doğru 2.99-3.00 lira aralığında hareket etti.

 Dolar, haftanın son gününe 3.00 liradan başladıktan sonra, erken saatlerde 3.0045 liraya kadar yükseldi. Lira karşısında, parite etkisiyle dolara paralel hareket eden Euro da 3.37 lirayı da aştı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 3 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki